Pewny awans do baraży i najszybciej zdobyta czerwona kartka w historii. Polska pokonuje Andorę 4:1

Reprezentacja Polski pokonała Andorę 4:1 w wyjazdowym spotkaniu eliminacji do Mistrzostw Świata w Katarze. Bramki dla biało-czerwonych zdobyli Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik i Kamil Jóźwiak. Tym zwycięstwem oraz porażką Albanii z Anglią podopieczni Paulo Sousy zapewnili sobie udział w barażach.
Polska grała w przewadze od samego początku meczu, gdyż już w 15. sekundzie Ricard Fernandez ujrzał czerwoną kartkęza faul na Kamilu Gliku. Jest to najszybciej zdobyta czerwona kartka w historii, a poprzedniego rekordzistę reprezentant Andory pobił o 18 sekund.

MAMY BARAŻE

Pewne zwycięstwo nad reprezentacją Andory oraz porażka Albanii z Anglią zapewnia biało-czerwonym awans do baraży i powoduje, że mecz z Węgrami na stadionie narodowym będzie już meczem „o pietruszkę”.

Dwa gole dla Polski zdobył Robert Lewandowski. Najpierw w 5. minucie, kiedy otrzymał celne podanie tuż pod bramkę od Kamila Jóźwiaka i uderzeniem w lewy dolny róg zdobył gola dającego prowadzenie. Następnie zamknął spotkanie golem głową w 73. minucie po świetnym dośrodkowaniu z rzutu rożnego Piotra Zielińskiego.

DEBIUT CASHA

W 63. minucie Przemysława Frankowskiego zmienił Matty Cash. Debiut w biało-czerwonych barwach zawodnika Aston Villi był jednym z najbardziej wyczekiwanych od lat. Cash, mimo że urodzony i wychowany w Anglii, w reprezentacji Polski może grać dzięki temu, że jego mama Barbara z domu Tomaszewska jest córką polskich emigrantów z Gdańska. Matty zaliczył w miarę udany debiut, podczas którego zaliczył 13 z 14 celnych podań.

Andora – Polska 1:4 (1:3)

Bramki: 45′ Vales – 5′ 73′ Lewandowski, 11′ Jóźwiak, 45+2 Milik

Andora: Alvarez – Cervos, Jimenez, Vales (65′ Garcia), Llovera, San Nicolas (83′ De Pablos Sola) – Jordi Alaez (84′ Garcia), Pujol (61′ Rosas Ubach), Vieira, Clemente (65′ Martinez) – Fernandez

Polska: Szczęsny – Rybus, Glik, Bereszyński – Frankowski (63′ Cash), Klich (64′ Piątek), Krychowiak (63′ Linetty), Jóźwiak – Zieliński (86′ Szymański) – Milik (77′ Świderski), Lewandowski

Żółte kartki: 22′ Pujol, 37′ Jordi Alaez, 40′ Vieira – 22′ Klich, 60′ Krychowiak

Czerwone kartki: 1′ Fernandez

Sędzia: John Beaton (Szkocja)