Szybko stracony gol podciął skrzydła Arce. Żółto-niebiescy przegrywają z Sandecją i wypadają ze strefy barażowej

Sandecja pewnie pokonała bezradną w tym spotkaniu Arkę 3:1. Gdynianie stracili pierwszego gola po rzucie karnym już w 3. minucie. Wyjazdowa porażka drużyny Ryszarda Tarasiewicza spowodowała spadek poza strefę barażową w tabeli Fortuna 1. ligi.
Mecz Arki z Sandecją na prośbę gospodarzy odbył się w Niepołomicach. Powodem tego było montowanie podgrzewania murawy na stadionie w Nowym Sączu, a obiekt dopiero dziś został pozytywnie zweryfikowany przez PZPN. Mniejsza liczba kibiców Sandecji niewiele jednak dała drużynie Ryszarda Tarasiewicza, która mimo wszystko musiała uznać wyższość rywali.

BŁYSKAWICZNIE STRACONY GOL

Arka straciła bramkę już w 3. minucie. Holender Haris Memic niefortunnie sfaulował Dawida Wolnego, po czym sędzia odgwizdał rzut karny dla gospodarzy. Ten został pewnie wykorzystany przez Damira Sovsicia. Gdynianie odpowiedzieli po 17. minutach, kiedy piłkę do siatki zmieścił Michał Bednarski. Szybko odrobiona strata nie zmotywowała jednak piłkarzy gości do pójścia za ciosem, a wręcz przeciwnie, to Sandecja stwarzała więcej okazji. Jedną z nich wykorzystała jeszcze przed końcem pierwej połowy, kiedy to bramkę na 2:1 trafił Dawid Wolny.

GDYNIANIE NIE STWARZALI OKAZJI

Druga połowa w wykonaniu Arki wyglądała jeszcze gorzej. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza nie stwarzali okazji i oddali w niej tylko jeden strzał, przy pięciu gospodarzy. Niepewność gości w ataku wykorzystała drużyna z Nowego Sącza, która wbiła gwóźdź do trumny w 86. minucie meczu. Efektownego gola na 3:1 zza pola karnego zdobył Sebastian Rudol.

Żółto-niebiescy grali ostatnie minuty meczu w przewadze. Drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał w 89. minucie Maciej Małkowski. Czasu jednak pozostało zbyt mało i przewaga gdynian nie wniosła nic więcej do spotkania.

Sandecja Nowy Sącz – Arka Gdynia 3:1 (2:1)

Bramki: (k) Damir Sovsić 3′, Dawid Wolny 36′, Sebastian Rudol 85′ – Michał Bednarski 20′
Żółte kartki: Janicki, Małkowski – Kasperkiewicz.
Czerwona kartka: Małkowski
Sandecja Nowy Sącz: Pietrzkiewicz – Piter-Bucko, Rudol, Boczek, Słaby – Szczepanek (77′ Zych), Fall, Sovsić, Janicki (78′ Małkowski), Chmiel – Wolny
Arka Gdynia: Kajzer – Kasperkiewicz, Marcjanik, Memić -Stępień (64′ Rosołek), Milewski, Bednarski (76′ Deja), Adamczyk, Siemaszko (82′ da Silva), Hiszpański – Czubak
Sędzia: Konrad Kiełczewski