Fatalne zakończenie roku w wykonaniu Lechii. Biało-zieloni przegrywają w Płocku i mogą stracić miejsce na podium

Lechia zawiodła i poniosła porażkę w wyjazdowym meczu z Wisłą Płock po straconej w 3. minucie bramce. Był to ostatni mecz gdańszczan w 2021 roku. Przegrana w tym spotkaniu może kosztować biało-zielonych miejsce premiowane europejskimi pucharami.
Gospodarze błyskawicznie zdobyli gola na 1:0. Już w 3. minucie strzał z dystansu Damiana Rasaka wpadł tuż pod poprzeczkę bramki Dusana Kuciaka. Wisła szybko cofnęła się do defensywy i broniła korzystnego dla niej wyniku. Na niekorzyść kibiców z Gdańska drużyna Tomasza Kaczmarka nie była w stanie zdobyć nawet gola dającego remis, a gol z 3. minuty okazał się jedynym, który padł podczas tego spotkania.

PŁOCKA TWIERDZA

Drużyna Macieja Bartoszka jest w tym sezonie niepokonana na swoim stadionie. Na dziesięć domowych meczów Wisła Płock wygrała już po raz ósmy w tym sezonie. Dwa pozostałe mecze to remisy. „Nafciarze” uporali się już z takimi drużynami jak Legia Warszawa, Pogoń Szczecin oraz Lechia Gdańsk.

PORAŻKA, KTÓRA MOŻE KOSZTOWAĆ WIELE

To, czy Lechia zakończy 2021 rok na podium, jest zależne od najbliższych spotkań Radomiaka oraz Rakowa Częstochowa. W najczarniejszym scenariuszu podopieczni Tomasza Kaczmarka mogą spaść nawet na 5. pozycję w tabeli. Drużyna z Radomia zagra na wyjeździe z Legią Warszawa, a Raków podejmie u siebie ostatnich rywali Lechii – Jagiellonię Białystok.

Lechia wróci do gry 5 lutego 2022 roku. Wtedy zakończy się zimowa przerwa w PKO BP Ekstraklasie. Pierwszym rywalem gdańszczan będzie Śląsk Wrocław. Kibicom pozostaje mieć nadzieję, że biało-zieloni dobrze wykorzystają przerwę i powrócą do rozgrywek w wielkim stylu.

Wisła Płock – Lechia Gdańsk 1:0 (1:0)

Bramka: Damian Rasak 3’

Wisła Płock: Krzysztof Kamiński – Kristian Vallo, Damian Michalski. Jakub Rzeźniczak (46’ Anton Krywosiuk), Piotr Tomasik – Jorginho (83’ Filip Lesniak), Damian Rasak, Mateusz Szwoch, Fryderyk Gerbowski – Rafał Wolski (77’ Marko Kolar) – Łukasz Sekulski (77’ Patryk Tuszyński)

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak – Bartosz Kopacz (46’ Mateusz Żukowski), Michał Nalepa, Mario Maloca, Conrado (64’ Rafał Pietrzak) – Jarosław Kubicki, Maciej Gajos (76’ Jakub Kałuziński) – Kacper Sezonienko (46’ Joseph Ceesay), Flavio Paixao, lkay Durmus – Łukasz Zwoliński (46’ Bassekou Diabate).

Żółte kartki: Damian Michalski, Anton Krywosiuk, Piotr Tomasik, Krzysztod Kamiński – Łukasz Zwoliński, Bassekou Diabate, Mario Maloca, Michał Nalepa

Sędzia: Bartosz Frankowski