Maliszewska odpada w ćwierćfinale. Wszyscy polscy skoczkowie z awansem do konkursu na dużej skoczni [PEKIN 2022 DZIEŃ 8]

(Fot. PAP/Grzegorz Momot)

W kwalifikacjach na dużej skoczni w Zhangjiakou awans do konkursu wywalczyli wszyscy Polacy. Najlepiej poradził sobie Kamil Stoch, który zajął ósme miejsce. Natalia Maliszewska zakończyła rywalizację na dystansie 1000 metrów po nieudanym starcie w ćwierćfinale. Polka upadła na ostatnim okrążeniu, przez co zajęła piąte miejsce w swoim biegu

Maryna Gąsienica-Daniel delikatnie poniżej oczekiwań, zakończyła zmagania w narciarstwie alpejskim na 26. pozycji. Polka jechała czysto, ale wolno, przez co po swoim starcie zajmowała 22. miejsce. Została jednak wyprzedzona przez kolejne alpejki i spadła o jeszcze kilka miejsc.

Do rywalizacji w biegach narciarskich przystąpiło dwóch Polaków. Znacznie lepiej wypadł Dominik Bury, który ostatecznie zajął 27. miejsce, tracąc do najlepszych blisko 3 minuty. Mateusz Haratyk z czasem 43.00.3 zakończył zmagania na 60. miejscu.

Dobry występ w zmaganiach biathlonowych zaliczyła Monika Hojnisz-Staręga. Polka z jednym pudłem zakończyła zmagania na 16. miejscu. Gorzej poszło pozostałym reprezentantkom Polski. Kamila Żuk zajęła 53. pozycję, Anna Mąka 66., a Kinga Zbylut skończyła na 69. miejscu.

Po upadku na ostatnim okrążeniu ćwierćfinałowego biegu Natalia Maliszewska zakończyła zmagania w short tracku na dystansie 1000 metrów. Dwa dni wcześniej z powodzeniem wzięła udział w biegu eliminacyjnym, który wygrała, dojeżdżając do mety przed Jekatieriną Jefriemienkową w czasie 1:29,734. Tym razem Polka przegrała start i przez cały wyścig jechała z tyłu stawki. Udało jej się przedostać na czwartą pozycję, jednak atakując jedną z Rosjanek na ostatnim okrążeniu, przewróciła się i zakończyła bieg na ostatniej pozycji. Maliszewska wystartuje jeszcze w rywalizacji drużynowej oraz w wyścigu na 1500 metrów.

Wszyscy polscy skoczkowie zakwalifikowali się do konkursu na dużej skoczni. Najlepiej zaprezentował się Kamil Stoch, który skacząc na 128 metrów, zajął 8. miejsce. Brązowy medalista olimpijski – Dawid Kubacki zajął 22. pozycję z 112.5 punktami na koncie. O pięć miejsc niżej kwalifikacje zakończył Piotr Żyła z wynikiem 106.3 punktów, a 36. miejsce zajął Paweł Wąsek, który uzyskał 96.5 punktów.

Sobotę, 12 lutego zaczniemy od startu sztafety kobiet (4x5km) w biegach narciarskich. Oprócz tego reprezentantki Polski pobiegną w ćwierćfinale łyżwiarskiego biegu drużynowego. Na 500 metrów w łyżwiarstwie szybkim pobiegną Damian Żurek, Marek Kania i Piotr Michalski. Grzegorz Guzik wystartuje w biathlonowym sprincie mężczyzn. Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła i Paweł Wąsek będą walczyć o medale w konkursie skoków narciarskich na skoczni dużej. Na koniec będziemy kibicować Natalii Kaliszek i Maksymowi Spodyriewowi w łyżwiarstwie figurowym.