Dwa rzuty karne pozbawiły Lechię trzech punktów. Radomiak górą w starciu w biało-zielonymi

(Fot. Grzegorz Radtke/400mm.pl)

Lechia Gdańsk przegrała w wyjazdowym meczu z Radomiakiem Radom 0:2. O porażce gdańszczan zadecydowały dwa rzuty karne. Porażka w Radomiu spowodowała spadek Lechii na 5. pozycję w tabeli oraz zrównanie się punktami z drużyną Dariusza Banasika.

Przed rozpoczęciem spotkania obie drużyny stanęły z flagą Ukrainy z napisem „Radomiak solidarny z Ukrainą” oraz transparentem „Nigdy więcej wojny”.

LECHIA POKONANA RZUTAMI KARNYMI

Po wygranej nad liderem PKO BP Ekstraklasy – Lechem Poznań kibice Lechii mieli prawo mieć większe oczekiwania. Drużyna Tomasza Kaczmarka jednak im nie sprostowała i uległa Radomiakowi na ich stadionie 2:0, po dwóch golach, które padły po rzutach karnych.

Pierwsza jedenastka w 33. minucie, choć początkowo obroniona przez Dusana Kuciaka, została zamieniona na gola po dobitce Karola Angielskiego. Drugi rzut karny dla Radomiaka sędzia podyktował w 69. minucie. Tym razem Angielski pokonał bramkarza Lechii bezpośrednio strzałem z 11. metra.  Gdańszczanie byli bezradni i mimo przewagi w statystykach, nie byli w stanie stworzyć groźnych sytuacji.

Z WISŁĄ O TRZY PUNKTY

W następnym spotkaniu Lechia podejmie u siebie Wisłę Kraków. Drużyna Adriana Guli zajmuje obecnie przedostatnie miejsce w tabeli ligowej. Mecz z Wisłą odbędzie się w sobotę, 5 marca na Polsat Plus Arenie Gdańsk.

Radomiak Radom – Lechia Gdańsk 2:0 (1:0)

Bramki: Karol Angielski 33′, 69′ (k)

Radomiak Radom: Filip Majchrowicz – Damian Jakubik, Raphael Rossi, Mateusz Cichocki, Dawid Abramowicz – Leandro, Luizao, Filipe Nascimento (90+1′ Goncalo Silva), Luis Machado (74′ Abraham Marcus Ayomide) – Mario Rondon (74′ Mateusz Radecki), Karol Angielski (88′ Maurides).

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak – Filip Koperski, Michał Nalepa, Mario Maloca, Conrado (76′ Rafał Pietrzak) – Christian Clemens (63′ Bassekou Diabate), Jarosław Kubicki (63′ Łukasz Zwoliński), Maciej Gajos (76′ Egzon Kryeziu), Marco Terrazzino, Ilkay Durmus – Flavio Paixao (76′ Kacper Sezonienko).

Sędzia: Sebastian Jarzębak