Zła passa przełamana. Lechia pokonuje Górnika Łęczną 2:0

(Fot. Grzegorz Radtke/400mm.pl)

Po niechlubnej serii trzech meczów bez zwycięstwa Lechia wraca na zwycięską ścieżkę. Biało-zieloni pokonali u siebie Górnika Łęczną 2:0 po bramkach Christiana Clemensa i Łukasza Zwolińskiego.

Gorąco zrobiło się już w 7. minucie spotkania. Bartosz Śpiączka miał znakomitą sytuację, aby zdobyć bramkę dającą prowadzenie Górnikowi, jednak świetnie w sytuacji sam na sam zachował się Dusan Kuciak, który uchronił Lechię przed utratą bramki.

Gdańszczanie nie pozostawili jednak tej akcji bez odpowiedzi. Trzy minuty po sytuacji Śpiączki to Lechia mogła wyjść na prowadzenie, jednak znakomitymi interwencjami popisał się Maciej Gostomski. Obronił najpierw strzał z linii pola karnego Jakuba Kałuzińskiego, a następnie dobitkę Łukasza Zwolińskiego. Po fakcie okazało się jednak, że napastnik Lechii znajdował się na pozycji spalonej.

DEBIUTANCKA BRAMKA

W pierwszej minucie doliczonego czasu pierwszej połowy precyzyjnym uderzeniem z 17. metrów po podaniu od Kałuzińskiego popisał się Christian Clemens. Niemiec dał prowadzenie Lechii oraz zdobył swojego debiutanckiego gola w biało-zielonych barwach.

Od 77. minut Lechia przeważała już dwoma bramkami. Po dośrodkowaniu z lewej strony Rafała Pietrzaka piłka niefortunnie dla Górnika, odbiła się od Kryspina Szcześniaka i zmyliła Gostomskiego, przez co Łukasz Zwoliński bez problemów z odległości metra wpakował ją głową do siatki.

Podopieczni Tomasza Kaczmarka byli blisko podwyższenia prowadzenia w 80. minucie. Piłka po strzale Macieja Gajosa trafiła jednak w słupek.

Lechia Gdańsk – Górnik Łęczna 2:0 (1:0)

Bramki: Christian Clemens (45+1′), Łukasz Zwoliński (77′)

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak – David Stec, Michał Nalepa, Kristers Tobers, Conrado – Christian Clemens (70′ Maciej Gajos), Jarosław Kubicki, Jakub Kałuziński (70′ Kacper Sezonienko), Marco Terrazzino (86′ Egzon Kryeziu), Ilkay Durmus (70′ Rafał Pietrzak) – Łukasz Zwoliński (78′ Flavio Paixao)

Górnik Łęczna: Maciej Gostomski – Kryspin Szcześniak, Bartosz Rymaniak, Leandro (83′ Gerson) – Michał Goliński (61′ Serhij Krykun), Alex Serrano (73′ Michał Mak), Janusz Gol, Damian Gąska (83′ Łukasz Szramowski), Daniel Dziwniel (61′ Przemysław Banaszak) – Jason Lokilo, Bartosz Śpiączka

Żółte kartki:  Jarosław Kubicki, Christian Clemens – Kryspin Szcześniak

Sędzia: Krzysztof Jakubik