Grad goli w Gdyni. Arka pokonuje Skrę Częstochowa i awansuje na 3. miejsce w tabeli

(FOT. NATANAEL BREWCZYNSKI/ 400mm.pl)

Arka odnotowała szóste z rzędu ligowe spotkanie bez porażki. Po dwóch golach Adamczyka oraz trafieniu Czubaka gdynianie pokonali u siebie Skrę Bełchatów. To zwycięstwo oraz potknięcie Korony Kielce spowodowały, że żółto-niebiescy wskoczyli na podium tabeli ligowej Fortuna 1. ligi.

Wynik meczu już w 12. minucie otworzył Hubert Adamczyk, który i ładnym uderzeniem wyprowadził Arkę na prowadzenie. 17 minut później żółto-niebiescy prowadzili już 2:0. Tym razem Adamczyk asystował, a swoją kolejną bramkę w tym sezonie strzelił Karol Czubak. W 39. minucie Skra odpowiedziała bramką kontaktową. Piotr Nocoń dośrodkował piłkę z rzutu rożnego, a głową gola zdobył Adam Mesjasz.

ZWYCIĘSKI GOL W OSTATNICH MINUTACH

Goście mieli świetną okazję do wyrównania na samym początku 2. połowy. Uderzenie Mikołaja Kwietniewskiego z rzutu karnego dobrze wybronił Kacper Krzepisz. W 84. minucie zawodnikom drużyny z Częstochowy udało się wyrównać dzięki bramce Krzysztofa Napory. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się remisem, sędzia podyktował rzut karny dla Arki. Z bramkarzem rywali bezproblemowo poradził sobie Hubert Adamczyk, którego bramka zapewniła gdynianom trzy punkty.

Najbliższe spotkanie w ramach Fortuna 1. ligi Arka rozegra w czwartek, 7 kwietnia. Ich rywalem będą GKS Tychy, które są w trakcie niechlubnej serii trzech porażek z rzędu.

Arka Gdynia – Skra Częstochowa 3:2 (2:1)

Bramki: Hubert Adamczyk 12′ 89′ (k), Karol Czubak 29′ – Adam Mesjasz 40′, Krzysztof Napora 84′

Arka Gdynia: Krzepisz – Bunoza (72′ Memić), Marcjanik, Dobrotka – Kobacki, Milewski, Deja (62′ Bednarski), Stępień (86′ Kuzimski) – Adamczyk, Aleman – Czubak

Skra Częstochowa: Kos – Paluszek, Mesjasz, Winiarczyk – Łukoszek (62′ Burman), Baranowicz, Olejnik (62′ Sajdak), Kwietniewski (69′ Pyrdoł) – Nocoń, Napora – Mas (69′ Ropski)

Żółte kartki: Adam Deja, Christian Aleman, Michał Bednarski, Hubert Adamczyk – Bartosz Baranowicz, Aleksander Paluszek

Sędzia: Sylwester Rasmus