Torus Wybrzeże przegrywa w derbach Pomorza. Zwycięstwo MMTS-u po zaciętym widowisku

(Fot. Grzegorz Jedrzejewski / 400mm.pl)

W ramach 22. kolejki PGNiG Superligi Torus Wybrzeże Gdańsk podjął u siebie z MMTS Kwidzyn. Derby Pomorza zakończyły się zwycięstwem gości 24:26, jednak sam mecz był bardzo zacięty, a o ostatecznym triumfie drużyny Zbigniewa Markuszewskiego zadecydowała końcówka.

Do Gdańska powrócił były trener Torus Wybrzeża Zbigniew Markuszewski. Tym razem jednak w roli trenera rywali, z którymi ponownie współpracuje od lipca 2021 roku.

REMISOWA PIERWSZA POŁOWA

W samym spotkaniu nie można było narzekać na brak emocji, mimo że na pierwszą bramkę musieliśmy czekać do 3. minuty. Wybrzeże stale goniło za wynikiem, aż do 6. minuty meczu, w której grając w przewadze, w końcu udało się gospodarzom objąć prowadzenie.

Świetną pierwszą połowę rozegrali Ihor Turchenko oraz Mateusz Wróbel, który dał dwubramkowe prowadzenie swojej drużynie. Wybrzeże było bliskie utrzymania korzystnego rezultatu do przerwy, jednak MMTS zdążył odpowiedzieć i doprowadzić do remisu.

WALKA DO KOŃCA

Początek drugiej odsłony był pod dyktando gości, którzy wypracowali sobie dwubramkową przewagę. Nadzieję zawodnikom Wybrzeża dał Ihor Turchenko, który swoją bramką zmniejszył stratę do rywali, a po pięciu minutach mieliśmy już remis 15:15. Kwidzynianie szybko jednak ponownie zdobyli dwubramkową przewagę i w dalszej części spotkania mogliśmy już tylko obserwować dalszą gonitwę za wynikiem.

W pewnym momencie MTTS prowadził już czterema bramkami, a Wybrzeże, mimo że atakowało częściej, nie było w stanie wystarczająco często pokonywać świetnie dysponowanego bramkarza rywali. Gdańszczanom udało się zmniejszyć przewagę gości do dwóch bramek i ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 26:24 na korzyść MTTS-u.

Torus Wybrzeże Gdańsk – MTTS Kwidzyn 24:26 (12:12)

Torus Wybrzeże Gdańsk: Wałach, Chmieliński – Papaj 6, Turczenko 4, Kosmala 3, Powarzyński 2, Wróbel 2, Tomczak 2, Jachlewski 2, Woźniak 1, Doroszczuk 1, Sulej 1, Pieczonka

MMTS Kwidzyn: Szczecina, Dudek – Nastaj 5, Grzenkowicz 5, Kutyła 4, Peret 3, Ossowski 2, Majewski 2, Szyszko 2, Krieger 1, Jankowski 1, Orzechowski 1, Kornecki, Landzwojczak, Guziewicz