Seria zwycięstw Arki trwa. Żółto-niebiescy wygrywają w Niepołomicach

(Fot. Karol Slomka/400mm.pl)

Arka Gdynia pokonała 3:2 na wyjeździe Puszczę Niepołomice. Gdynianie pozostają nadal niepokonani w rundzie wiosennej Fortuna 1. ligi. Świetna gra żółto-niebieskich w ostatnich tygodniach powoduje, że szanse na bezpośredni awans do ekstraklasy są coraz bardziej realne.

Wśród podopiecznych Ryszarda Tarasiewicza nie zabrakło osłabień z powodu kontuzji. W podstawowym składzie Arki nie mogliśmy zobaczyć Sebastiana Milewskiego i Olafa Kobackiego.

Gospodarze postawili żółto-niebieskim trudne warunki. Jednak to gdynianie otworzyli wynik spotkania, kiedy po dośrodkowaniu Adama Dei z rzutu wolnego, bramkę głową zdobył Christian Aleman. Do przerwy gospodarze zdołali jednak wyrównać za sprawą Łukasza Sołowieja.

UTRATA PROWADZENIA I WIELKI POWRÓT

Gospodarze wyszli na prowadzenie w 53 minucie po bramce Łukasza Wrońskiego. Cieszyli się z niego jednak tylko przez siedem minut, gdyż piękną bramkę z woleja na 2:2 zdobył Hubert Adamczyk. Arka od zdobycia gola dającego remis grała zdecydowanie lepiej. Opłaciło się to golem dającym prowadzenie w 72. minucie spotkania. Autorem zwycięskiej bramki był Karol Czubak.

Żółto-niebiescy zajmują aktualnie 3. pozycję w tabeli Fortuna 1. ligi. Gdynianie depczą stale po piętach Widzewa, zajmującego miejsce premiujące bezpośrednim awansem do ekstraklasy. Najbliższe spotkanie Arka zagra u siebie przeciwko GKS-owi Jastrzębie. Mecz odbędzie się w czwartek, 14 kwietnia.

Puszcza Niepołomice – Arka Gdynia 2:3 (1:1)

Bramki: Łukasz Sołowiej 37′, Łukasz Wroński 53′ – Christian Aleman 21′, Hubert Adamczyk 60′, Karol Czubak 72′

Puszcza Niepołomice: Kobylak – Bartosz, Sołowiej, Kościelny, Górski – Thiakane (74′ Tomalski), Hajda, Mroziński, Cichoń (68′ Kidric), Aftyka (52′ Wroński) – Kobusiński

Arka Gdynia: Krzepisz – Stępień (74′ Żebrowski), Marcjanik, Bunoza, Dobrotka, Hiszpański (46′ Kobacki) – Adamczyk, Bednarski (86′ Diaw), Deja, Aleman (63′ Kuzimski) – Czubak

Żółte kartki: Szymon Kobusiński – Adam Deja, Olaf Kobacki, Mateusz Kuzimski, Elhadji Pape Diaw

Sędzia: Jacek Małyszek