Lechia wraca z Lubina z jednym punktem. Biało-zieloni stracili prowadzenie w 2. połowie

(Fot. Grzegorz Radtke/400mm.pl)

Sytuacja Lechii, która walczy o europejskie puchary, nieco się pogorszyła. Gdańszczanie zremisowali w wyjazdowym meczu z Zagłębiem Lubin 2:2, przez co ich przewaga na 4. miejscu w lidze się osłabiła.

Lechia po pierwszej połowie prowadziła dwoma bramkami. Remis z Zagłębiem można jednak uznać za szczęśliwy, gdyż biało-zieloni zdobyli dwie bramki oddając tylko jeden celny strzał w meczu. Wydarzyło się to za sprawą bramki samobójczej Aleksa Ławniczaka, która otworzyła wynik spotkania w 7. minucie.

REMIS PO DWUBRAMKOWYM PROWADZENIU

W 33. minucie Flavio Paixao otworzył drugą setkę bramek zdobytych w ekstraklasie. Portugalczyk świetnie wykorzystał podanie od Josepha Ceesaya i lewą nogą skierował piłkę do siatki. Dla członka „klubu 100” jest to ósmy, kolejny sezon w lidze, który zakończy z dwucyfrową liczbą bramek na koncie.

Dwubramkową przewagą zespół Tomasza Kaczmarka mógł się cieszyć do 68. minuty. Najpierw strzał głową Martina Doleżala obronił Dusan Kuciak, jednak przy dobitce Patryka Szysza, bramkarz Lechii był już bezradny. Zagłębie błyskawicznie ruszyło i szukało gola dającego remis. Gospodarze cały czas atakowali, aż w końcu zdobyli bramkę wyrównującą w 82. minucie meczu. Jej autorem był Filip Starzyński, który pokonał Kuciaka precyzyjnym strzałem.

Lechia ma już tylko trzy punkty przewagi nad zajmującym piąte miejsce w lidze Piastem Gliwice. Do końca ligowego sezonu pozostały trzy spotkania, w których zespół Tomasza Kaczmarka dwukrotnie zagra u siebie. Najpierw ze Stalą Mielec, a następnie z Pogonią Szczecin. Lechia zakończy sezon wyjazdowym spotkaniem z Rakowem Częstochowa. Problemem może okazać się fakt, że zarówno Raków, jak i Pogoń, to zespoły walczące o mistrzostwo Polski.

KGHM Zagłębie Lubin – Lechia Gdańsk 2:2 (0:2)

Bramki: Patryk Szysz 68′, Filip Starzyński 82′ – Aleks Ławniczak 7′ (sam.), Flavio Paixao 33′

KGHM Zagłębie Lubin: Kacper Bieszczad – Bartosz Kopacz, Aleks Ławniczak, Sasa Balic (46′ Martin Doleżal), Mateusz Bartolewski – Kacper Chodyna, Jakub Żubrowski (70′ Łukasz Łakomy), Filip Starzyński (90+4′ Adam Ratajczyk), Łukasz Poręba, Erik Daniel (70′ Cheikhou Dieng) – Patryk Szysz.

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak – Joseph Ceesay (66′ Kristers Tobers), Michał Nalepa, Mario Maloca, Rafał Pietrzak – Maciej Gajos (82′ Jan Biegański), Jarosław Kubicki, Ilkay Durmus (82′ Marco Terazzino) – Flavio Paixao, Łukasz Zwoliński (66′ Conrado), Kacper Sezonienko (87′ Christian Clemens)

Żółte kartki: Jakub Żubrowski – Joseph Ceesay, Jarosław Kubicki

Sędzia: Jarosław Przybył