Trzeci sparing i znów bez zwycięstwa. Arka przegrała z Wisłą Płock

(Fot. Agencja KFP/Krzysztof Mystkowski)

Piłkarze Arki przegrali z Wisłą Płock 0:2 w trzecim meczu towarzyskim w trakcie przygotowań do nowego sezonu. Bramki dla „Nafciarzy” zdobyli Rafał Wolski i Damian Warchoł. Po końcowym gwizdku rozpoczęła się najważniejsza faza przygotowań, żółto-niebiescy pojechali na obóz przygotowawczy do Gniewina.

Po bezbramkowym remisie z Radunią Stężyca i porażce 1:3 z Olimpią Elbląg przyszedł czas na pierwszy sprawdzian z zespołem z ekstraklasy. Wisła Płock kończyła swój pobyt w Gniewinie, Arka po meczu miała go dopiero rozpocząć. „Nafciarze” mocno otworzyli mecz, już w 6. minucie rzut karny sprokurował Mateusz Żebrowski, a spokojnie jedenastkę wykorzystał Rafał Wolski. Druga bramka padła w końcówce spotkania, przy dośrodkowaniu kompletnie niepilnowany był Damian Warchoł i spokojnie głową pokonał Michała Molendę.

Arka drugi sparing zakończyła z zerowym dorobkiem bramkowym, ale mogła, a może nawet powinna trafić co najmniej raz. W końcówce spotkania znakomitą okazję zmarnował Adrian Purzycki, z rzutów wolnych próbował Mateusz Kuzimski, a jeszcze przed przerwą swoje szanse mieli Mateusz Stępień i – chyba najlepszą w tej części meczu – Hubert Adamczyk. Trzeba jednak również zaznaczyć, że płocczanie poza bramkowymi, stworzyli kilka innych sytuacji i dwie świetne zmarnowali.

Gdynian czeka teraz obóz przygotowawczy w Gniewinie, który potrwa do 8 lipca. W niedzielę (3.07) zagrają z Radomiakiem, a ostatniego dnia obozu zmierzą się z Chojniczanką.

Arka (I połowa): Krzepisz – Rymaniak, Marcjanik, Dobrotka – Stępień, Milewski, Purzycki, Żebrowski – Aleman, Adamczyk – Czubak.

Arka (II połowa): Krzepisz (70′ Molenda) – Tomal, Lipkowski, Stolc, Ziemann – Przyborowski, Bednarski, Purzycki, Skóra – Kuzimski, Kobacki.

Z Wisłą Płock grała we wtorek także Radunia Stężyca. Zespół Sebastiana Letniowskiego przegrał 2:3. Bramki dla Raduni zdobyli piłkarz testowany oraz Rafał Kosznik.