Morskie zmagania pływackie. Za nami wyścig dookoła sopockiego mola

(Fot. MOSiR Sopot)

Poznaliśmy zwycięzców I Wyścigu Pływackiego Dookoła Molo im. Jacka Starościaka. Wydarzenie nawiązuje do lat międzywojennych, kiedy morska rywalizacja była bardzo popularna. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Sopocie reaktywował tę tradycję w 1999 roku i w tym roku obchodzimy 23-lecie pływania dokoła sopockiego mola.

Na starcie wyścigu stanęło 143 uczestników, którzy mieli do przepłynięcia dystans 1,2 tys. m. Wyścig ukończyły 142 osoby. Wśród pań najbardziej zaawansowana wiekiem była 70-letnia Anna Suszyńska z Gdyni, najstarszym uczestnikiem Mieczysław Zwoliński (77 lat) zaś najmłodszymi startującymi była 10-letnia Wiktoria Nawrocka (Gdańsk), i 10-letni Roch Ciepluch z Redy.

(Fot. MOSiR Sopot)

Najszybciej trasę pokonali mężczyźni. Zwyciężył Adam Mazur z Gdańska (Grupa 5 Styl) z czasem 15,17 który pokonał o sekundę startującego w piance Mikołaja Jednaszewskiego z Olsztyna – czas 15,18. Wśród kobiet najszybciej dystans 1200 metrów pokonała Martyna Waśniewska z Elbląga z czasem 17,55, druga była Karolina Cieśnik z Grudziądza – czas 19,54, trzecie miejsce przypadło dla Monice Pieniążkiewicz z Gdańska z wynikiem 20,11.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale. Kolejne terminy wyścigów im. Jacka Starościaka zaplanowane są na 6 i 20 sierpnia br.