Jasmine Thomas dopilnowała wyniku. VBW Arka wygrała z ENEA AZS Poznań

(fot. Agnieszka Modelska)

Koszykarki VBW Arki Gdynia w ostatnim spotkaniu przed przerwą reprezentacyjną zwyciężyły w meczu z Enea AZS Poznań 70:65. Początek i koniec meczu należał do rywalek. Środkowe kwarty o ostatnie akcje – do gdynianek.

Pierwsza kwarta nie należała do najlepszych w wykonaniu zawodniczek Jeleny Skerović, jednak nadzieję na zwycięstwo przyjezdnym, gdynianki dały tylko na na chwilę. Po kilku nieudanych akcjach trenerka zareagowała zmieniając scenariusz na sobotni mecz.

Koszykarki VBW Arki Gdynia, w drugiej kwarcie rozdawały karty, a szefową parkietu została Jasmine Thomas, która zdobyła w tym fragmencie 10 punktów. Pod koszem dobrze radziła sobie Kamila Borkowska, a zza łuku trafiała Haley Górecki. Z dwunastopunktowej straty, gdynianki wyszły na prowadzenie 34:30.

(fot. Agnieszka Modelska)

GDYNIANKI NA FALI W DRUGIEJ POŁOWIE

W drugiej połowie spotkania Arka pozostawała na fali. W ciągu niespełna pięciu minut gdynianki zanotowały jedenaście punktów, w tym siedem oczek z rzędu autorstwa kapitan Marissy Kastanek. Kolejne „trójki” dołożyły Haley Górecki i Kamila Podgórna powiększając przewagę do 14 punktów (57:43).

Czwarta kwarta wydawałaby się już tylko formalnością, jednak rywalki nie chciały łatwo oddać zwycięstwa. Poznanianki na pół minuty do końca spotkania dogoniły żółto-niebieskie, niwelując straty do dwóch punktów. Błędy poznanianek – Agnieszki Skobel i Alesi Sutton spowodowały rzuty osobiste gdynianek, które przypieczętowały zwycięstwo gospodyń w ósmym meczu Energa Basket Ligi Kobiet.

RYWALKI POSTAWIŁY MOCNE WARUNKI

– Gratulujemy drużynie z Poznania, postawiły nam mocne warunki, ale cieszę się, że walczyłyśmy do końca i się nie poddałyśmy. Momentami miałyśmy problemy, ale ostatecznie zwycięstwo należy do nas – mówi Ala Żytkowska.

Thomas (16, 8 zbiórek, 6 asyst) Górecki 12 (3×3, 6 asyst), Borkowska 9, Kastanek 7, Yurkevichus (7, 9 zbiórek), Fontaine 6, Higgins (6, 8 zbiórek), Podgórna 5, Niemojewska

POLSKA – SŁOWENIA W KWALIFIKACJACH DO EUROBASKET 2023

Już 24 listopada, w Gnieźnie kadra Polski w składzie z Julią Niemojewską, Magdą Szymkiewicz, Kamilą Borkowską i Marissą Kastanek rozegra mecz przeciwko Słowenii w ramach kwalifikacji do EuroBasket 2023. Trzy dni później, Biało-Czerwone zmierzą się z reprezentacją Albanii. Do reprezentacji Ukrainy powołana została Tetyana Yurkevichus. Kadra ukraińska zmierzy się w tych samych dniach z Litwą oraz Francją.

VBW Arka Gdynia – Enea AZS Politechnika Poznań 70:65 (13:18, 21:12, 23:13, 13:22)

Punkty:

VBW Arka Gdynia: Jasmine Thomas 16, Haley Górecki 12, Kamila Borkowska 9, Marissa Kastanek 7, Tetiana Jurkewicius 7, Kristina Higgins 6, Nathalie Fontaine 6, Kamila Podgórna 5, Alicja Żytkowska 2, Julia Niemojewska 0.

Enea AZS Politechnika Poznań: Alecia Sutton 23, Maya Dodson 15, Daria Marciniak 6, Kateryna Rymarenko 6, Agnieszka Skobel 6, Weronika Piechowiak 4, Alicja Rogozińska 3, Jovana Popovic 2, Aleksandra Żukowska 0.