Poświąteczna wygrana Trefla w Estonii. Freimanis MVP spotkania

Zdjęcie poglądowe. fot. Andrzej Romański/plk.pl

Trefl Sopot nie miał problemów z motywacją i w pierwszy poświąteczny dzień w Estonii pokonał miejscowy Tartu Ulikool 76:72 w 3. kolejce ENBL. Tym samym podopieczni Żana Tabaka wygrali pierwszy mecz w rozgrywkach Ligi Północnoeuropejskiej.

Trefl rozegrał bardzo dobrą pierwszą i drugą kwartę, kiedy osiągnął kilkunasto punktową przewagę. Do przerwy sopocianie mieli 12-punktów więcej od rywala, ale w kolejnych odsłonach estońska drużyna zniwelowała straty, by w końcówce walczyć o zwycięstwo. W ostatnich sekundach Tartu próbowało trójkami przechylić szalę wygranej na swoją korzyść, ale rzuty najpierw McClouda, a później Voynalovycha  nie wpadły do kosza.

MVP spotkania wybrany został Rolands Freimanis, zdobywca 13 punktów. Z taką samą zdobyczą mecz kończył Jean Salumu. To pierwsza wygrana Trefla, który ma bilans 1-2. Sposobności do świętowania nie będzie, bo już w środę kolejne zmagania, tym razie na Łotwie z miejscową Valmierą Glass Via. Początek o 11:00.