Optymizm po ME łyżwiarzy w Gdańsku. Kuczyński: „Jeszcze nie ochłonąłem, nakręcam się szczęściem”

(fot. materiały Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego)

Dwa medale zdobyli polscy łyżwiarze szybcy w rozgrywanych w Gdańsku Mistrzostwach Europy w short tracku. Do zakładanego sukcesu Natalii Maliszewskiej na 500 metrów niespodziewanie srebro dołożyła sztafeta na 5000 metrów.

– To jest ogromny sukces, jesteśmy z siebie bardzo zadowoleni. Jak zobaczyłem dziś medal na półce, ponownie ta radość się nasiliła – mówi członek naszej medalowej sztafety Łukasz Kuczyński.

SUKCES NATALII MALISZEWSKIEJ NA 500 METRÓW

Sobotnia rywalizacja na 500 metrów otworzyła polską zdobycz medalową. Natalia Maliszewska wywalczyła brąz, co jest jej czwartym medalem Starego Kontynentu i jedynym wywalczonym w tym roku w Gdańsku. W 2019 roku w Dordrechcie stanęła na najwyższym stopniu podium, trzy lata temu w Debreczynie – na trzecim, a w 2021 roku w Gdańsku – na drugim.

BRĄZ DŁUGODYSTANSOWCÓW W SZTAFECIE

Niespodziewany sukces odnieśli nasi długodystansowcy w sztafecie. Na 5000 metrów Diane Sellier, Łukasz Kuczyński, Michał Niewiński i Paweł Adamski zajęli trzecie miejsce i osiągnęli największy drużynowy sukces od lat.

O taktyce na bieg finałowy, uczuciach towarzyszących finiszowi i popularyzacji dyscypliny rozmawialiśmy w Radiowej Dogrywce z Łukaszem Kuczyńskim – członkiem naszej brązowej sztafety z Hali Olivia: