Strata punktów przed własną publicznością. Arka Gdynia remisuje z GKS-em Katowice 2:2

(Fot. Mateusz Słodkowski/Trojmiasto.pl /KFP)

Wynikiem 2:2 zakończyło się spotkanie w Gdyni między Arką a GKS-em Katowice. Dwa gole dla żółto-niebieskich odnotował Karol Czubak i dwukrotnie były to gole dające prowadzenie.

Lepiej zaczęli piłkarze z Katowic. Defensywa Arki stanęła jednak na wysokości zadania. Żółto-niebiescy świetnie kontrowali, co było efektem pierwszego gola. Podanie od Mateusza Stępnia wykorzystał niezawodny w sobotę Karol Czubak i zmieścił piłkę w siatce, otwierając wynik spotkania.

Na odpowiedź gości nie trzeba było długo czekać. Po czterech minutach na tablicy wyników mieliśmy już remis, a autorem gola dla GKS-u był Jakub Arak.

Wydawało się, że do przerwy utrzyma się remisowy wynik. Przed gwizdkiem ponownie jednak dał o sobie znać Karol Czubak. Zawodnik celnie uderzył głową po centrze Adamczyka i dał Arce gola do szatni.

ARKA NIE WYTRZYMAŁA PRESJI

Druga połowa opierała się na ciągłych atakach drużyny z Katowic, która za wszelką cenę dążyła do wyrównania. Gdynianie skutecznie odpierali ataki, do 78. minuty. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego bramkę głową zdobył Arkadiusz Jędrych. Jak się okazało w ostatecznym rozrachunku, był to gol na miarę punktu.

Choć nie udało się gdynianom zatrzymać trzech punktów u siebie, remis wystarczył, aby awansować na 5. miejsce w tabeli. Szansa na bezpośredni awans jednak oddala się, a w następnym spotkaniu, gdynianom przyjdzie zmierzyć się na wyjeździe z GKS-em Tychy.

Arka Gdynia – GKS Katowice 2:2 (2:1)

Bramki: Karol Czubak 12′, 45′ – Jakub Arak 16′, Arkadiusz Jędrych 78′

Arka Gdynia: Kajzer – Stolc, Dobrotka, Azacki, Gojny – Milewski (88′ Capanni), Gol (73’Bednarski) – Stępień, Adamczyk, Żebrowski (66′ Haydary) – Czubak

GKS Katowice: Kudła – Wasielewski, Jedrych, Jaroszek, Repka – Dudziński, Błąd (90+3′ Kościelniak), Rogala, Marzec (77′ Roginić), Kołodziejski (83′ Tanżyna) – Arak (77′ Bergier)