Piłkarki AP Orlen Gdańsk w finale Orlen Pucharu Polski kobiet. „To dla nas historyczny moment”

(Fot. mat.pras./Anna Langowska)

Drużyna AP Orlen Gdańsk awansowała do finału Orlen Pucharu Polski kobiet. To historyczny sukces gdańskiego klubu, który nigdy nie doszedł do tej fazy rozgrywek. Bramkę na wagę awansu zdobyła w 78. minucie Angelika Kołodziejek. Finał odbędzie się 10 czerwca w Radomiu.

W pierwszej części spotkania kibice licznie zgromadzeni na stadionie przy alei Grunwaldzkiej 244 w Gdańsku nie obejrzeli żadnych bramek, chociaż oba zespoły miały szansę na zmianę wyniku. W drugiej odsłonie meczu gdańszczanki coraz śmielej zbliżały się do pola karnego Jagiellonek. W 58. minucie na boisku zameldowała się Angelika Kołodziejek, która dokładnie 20 minut później zdobyła decydującą bramkę na miarę awansu do wielkiego finału.

– To wielkie szczęście, wielka duma, że wchodzę z ławki, zdobywam bramkę i jedziemy na finał. To dla nas historyczny moment. W meczu miałyśmy kilka niewykorzystanych sytuacji, ale one jeszcze bardziej nas podbudowały. Naszym założeniem był wysoki pressing, zdominowanie przeciwniczek; myślę, że pomimo tego, iż pierwsza połowa była wyrównana, udało nam się osiągnąć ten cel. Na drugą część spotkania wyszłyśmy bardziej zdeterminowane i myślę, że właśnie ta determinacja zaważyła o naszym zwycięstwie – powiedziała po meczu zdobywczyni jedynej bramki w tym spotkaniu.

(Fot. mat.pras./Anna Langowska)

„JESTEŚMY SILNI CAŁYM ZESPOŁEM”

Dumy nie krył trener Tomasz Borkowski. – Czuję wielką radość. Jestem dumny z tych dziewczyn i z tego, że możemy razem reprezentować Gdańsk w finale Orlen Pucharu Polski. Okazało się, że możemy przełamywać bariery i mierzyć się z najlepszymi. Myślę, że kontrolowaliśmy przebieg dzisiejszego spotkania. Cieszę się, że zawodniczka z ławki przesądziła o wyniku spotkania, zdobywając bramkę, bo to pokazuje, że AP Orlen Gdańsk to nie tylko podstawowa jedenastka. Jesteśmy silni całym zespołem, a dziś było to kluczowe – podsumował.

Finał Orlen Pucharu Polski kobiet zostanie rozegrany 10 czerwca o godzinie 16:30 na Stadionie Miejskim w Radomiu. Akademia Piłkarska LG jest operatorem programu Piłkarska Przyszłość z Orlenem, którym objęte są piłkarki AP Orlen Gdańsk. Partnerem programu jest Orlen.