Jaguar Gdańsk znów najlepszy w finale Orlen Junior Cup. Pokonał Concordię Elbląg

(fot. Radio Gdańsk/Włodzimierz Machnikowski)

Szesnaście drużyn podsumowało Piłkarską Przyszłość z Orlenem w sezonie 2022/23. W finale Orlen Junior Cup broniący trofeum Jaguar Gdańsk pokonał Concordię Elbląg 1:0. Na trzecim miejscu uplasowała się Pomezania Malbork.

12-latkowie rozgościli się na głównej płycie kompleksu piłkarskiego przy ul. Traugutta 29 w Gdańsku. W tym samym czasie na bocznym boisku swój sparing z Piastem Gliwice rozgrywał pierwszy zespół Lechii.

SELEKCJONER KADRY NA TRYBUNACH

Rywalizacji młodzieży przyglądał się medalista MŚ z 1982 roku, uczestnik mundialu w 2006 roku w roli selekcjonera – Paweł Janas. Podczas ceremonii zakończenia turnieju przedstawiono nową zawodniczkę ekstraligowego AP Orlen – Jolantę Siwińską. 86-krotna reprezentantka Polski grała m.in w Bundeslidze oraz była mistrzynią Polski w barwach Górnika Łęczna.

– Chcę podzielić się swoim doświadczeniem. Gdańsk ma olbrzymi potencjał. Fajnie byłoby powtórzyć finał Pucharu Polski, a w Ekstraklasie powalczyć nawet o czwarte miejsce – określiła swoje cele w rozmowie z Radiem Gdańsk.

DYREKTOR W ROLI TRENERA

Drugi raz z rzędu najlepszy w finale Orlen Junior Cup okazał się Jaguar Gdańsk, który jest w programie Piłkarskiej Przyszłości Orlenem niemal od początku. Podopieczni Jacka Paszulewicza – dyrektora Akademii Piłkarskiej, w niedzielę występującego w roli trenera – pokonali w finale Concordię Elbląg 1:0 i obronili trofeum zdobyte przed rokiem. Wówczas wygrali w finale z Ladies Gdańsk. W turnieju zadebiutowali piłkarze z dwóch nowych ośrodków Piłkarskiej Przyszłości z Orlenem, które zorganizowano we Włocławku i Oleśnicy.