Festiwal rzutów karnych w wykonaniu Arki. Zwycięstwo 2:0 w sparingu z Radunią

(Fot. Krzysztof Mystkowski/KFP)

Arka Gdynia pokonała Radunię Stężyca 2:0 podczas sparingu w Gniewinie. To pierwsze zwycięstwo żółto-niebieskich podczas letnich przygotowań do nowego sezonu. Obie bramki z rzutów karnych zdobył Michał Marcjanik.

Trener Wojciech Łobodziński sprawdził łącznie 20 piłkarzy. Był to również trzeci mecz, który Arka pod wodzą nowego szkoleniowca rozpoczęła w ustawieniu 1-3-4-2-1. Można więc założyć, że na tę formację postawi Łobodziński w trakcie sezonu ligowego. W drugiej odsłonie jednak szkoleniowiec testował ustawienie 1-4-3-3.

WSZYSTKO UKŁADA SIĘ W CAŁOŚĆ

Mecz z Radunią to również trzeci raz, w którym od początku na boisku byli Kasjan Lipkowski, Marcel Predenkiewicz, Michał Bednarski i Kacper Skóra. Można wnioskować więc, że trener zaczyna stawiać na pierwszych „pewniaków” w drużynie.

Podczas zgrupowania nadal nie przyszło zauważyć w akcji Janusza Gola. Zawodnik był w ubiegłym sezonie liderem drużyny, jednak na ten moment na jego pozycji możemy dostrzec Michała Bednarskiego.

„SERIA” RZUTÓW KARNYCH

Sparing okazał się idealną okazją do trenowania rzutów karnych. W meczu z Radunią sędzia odgwizdał je aż trzy razy – wszystkie na korzyść Arki. Po raz pierwszy do „jedenastki” podszedł Kacper Skóra, jednak jego strzał obronił bramkarz Radunii.

Na początku drugiej odsłony ponownie odgwizdano karnego dla Arki po faulu na Karolu Czubaku.  Tym razem do strzału podszedł Michał Marcjanik. Obrońca nie pomylił się i dał prowadzenie żółto-niebieskim.

Trzeci rzut karny został odgwizdany niecałe dziesięć minut później. Co ciekawe, ponownie faulowany był Karol Czubak. Do „jedenastki” ponownie podszedł Marcjanik i ponownie nie pomylił się, pewnie pokonując bramkarza Raduni.

Następny sparing Arka rozegra u siebie przeciwko II-ligowej Olimpii Elbląg. Mecz odbędzie się w sobotę, 15 lipca.

Arka Gdynia – Radunia Stężyca 2:0 (0:0)

Bramki: Marcjanik 48 (k), 59 (k)

Arka w I połowie: Lenarcik – Stolc, Marcjanik, Lipkowski – Predenkiewicz, Bednarski, Milewski, Gojny – Skóra, Kobacki – Wilczyński

Arka w II połowie: Lenarcik (70′ Depka) – Stolc (85′ Elwart), Marcjanik (60′ Dobrotka), Lipkowski (85′ Szymański) – Predenkiewicz (60′ Skóra), Milewski (60′ Bednarski), Borecki, Gojny (60′ Tomal) – Kobacki (74′ Sawicki), Wilczyński (67′ Zieliński), Czubak