Fatalna sytuacja Arki. Żółto-niebiescy przegrywają u siebie z Polonią 2:3

(Fot. Piotr Hukalo/Trojmiasto.pl/KFP)

Wynikiem 2:3 zakończyło się spotkanie w Gdyni, gdzie Arka podejmowała Polonię Warszawa. Gdynianie po trzech kolejkach mają na koncie jedynie dwa punkty, co na ten moment daje im 14. pozycję w tabeli.

Dwa punkty, dwa miejsca nad strefą spadkową i żadnego zwycięstwa. Arka zalicza spory falstart w sezonie 2023/24. Tym razem żółto-niebiescy odnotowali porażkę u siebie z Polonią, która wcześniej przegrała dwa mecze w Fortuna 1. lidze.

A MOGŁO BYĆ DWA…

Jako pierwsi bramkę zdobyli goście. Wojciech Fadecki wykorzystał zagranie Jakuba Piątka i dał tym samym prowadzenie przyjezdnym. Na odpowiedź Arki nie trzeba było długo czekać. Już trzy minuty później Karol Czubak strzelił gola na remis. Rozpędzony Czubak był bliski błyskawicznego pójścia za ciosem i strzelenia gola dającego prowadzenie, jednak – jak się okazało – gol numer dwa został strzelony po spalonym.

Kto wie, jak mógłby potoczyć się ten mecz, gdyby drugi gol Czubaka był uznany. Polonia szybko jednak odpłaciła się już uznaną bramką. W doliczonym czasie pierwszej połowy gola dającego prowadzenie gościom zdobył Michał Bajdur.

GONIENIE WYNIKU ZAKOŃCZONE NIEPOWODZENIEM

Druga połowa obfitowała w sytuacje Arki, jednak te pozostawały niewykorzystane. Bardzo aktywny był Karol Czubak, który cały czas polował na kolejną bramkę, brakowało mu jednak celności.

Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić, a mecz Arki z Polonią to kolejny tego dowód. Na zmarnowane akcje żółto-niebieskich Polonia odpowiedziała jedną, ale skuteczną. W 74. minucie gola dla gości zdobył Michał Kołodziejski.

W 85. minucie nadzieje gdynianom dał Michał Marcjanik, który strzelił gola kontaktowego. Nadzieja pozostała jednak tylko nadzieją. Marcjanik do gola dołożył czerwoną kartkę w doliczonym czasie gry, a piłkarze gości do ostatniego gwizdka byli w stanie dowieźć wynik i wywieźć trzy punkty z Gdyni.

Arka najbliższy mecz rozegra na wyjeździe przeciwko Stali Rzeszów. Jeśli gdynianie chcą zacząć zdobywać punkty i uciec od strefy spadkowej, to będzie idealny moment, gdyż Stal po trzech kolejkach ma na koncie tylko jeden punkt. Mecz odbędzie się w niedzielę, 13 sierpnia, o godzinie 15:00.

Arka Gdynia – Polonia Warszawa 2:3 (1:2)

Bramki: Czubak (28′), Marcjanik (85′) – Fadecki (25′), Bajdur (45+1′), Kołodziejski (74′)

Arka Gdynia: Chudy – Stolc, Marcjanik, Lipkowski – Predenkiewicz, Bednarski (64′ Borecki), Milewski, Gojny (88′ Azacki) – Kobacki (82′ Sawicki), Skóra (64′ Adamczyk) – Czubak

Polonia Warszawa: Kuchta – Kołodziejski, Kowalski-Haberek, Grudniewski – Fadecki (80′ Tomczyk), Piątek (75′ Koton), Marciniec, Biedrzycki – Michalski (79′ Zawistowski), Bajdur (64′ Kluska) – Kobusiński

Żółte kartki: Marcjanik 45′, 90+6′, Kobacki 58′, Milewski 88′ – Kuchta 72′, Biedrzycki 81′, Kluska 90+9′

Czerwona kartka: Marcjanik 90+6′

Sędzia: Łukasz Kuźma (Białystok)