Z piekła do nieba i z powrotem. Chojniczanka odpadła z Pucharu Polski

(Fot. Tymoteusz Kobiela/Radio Gdańsk)

Po dwóch kwadransach wydawało się, że nic z tego nie będzie. Po 90 minutach – że Chojniczanka niechybnie musi awansować. A po kolejnych trzech mecz już się zakończył i zakończyła się też pucharowa przygoda zespołu Krzysztofa Bredego. Chojniczanka doprowadziła do remisu 2:2 i grała w przewadze, ale ostatecznie przegrała z Resovią 2:3.

Zaczęło się fatalnie, od gola straconego w pierwszej minucie gry. Wielu kibiców pewnie nie zdążyło jeszcze wygodnie umościć się na swoich miejscach, część pewnie dopiero wędrowała na trybunę, zaopatrzona w niezbędne atrybuty kateringowe, a Maciej Górski cieszył się już z gola. Powodów do radości miał jeszcze więcej po dwóch kwadransach. W 28. minucie wykończył dobry kontratak Resovii i goście do przerwy prowadzili 2:0.

POWRÓT DO ŻYWYCH

Ale o ile Chojniczanka fatalnie rozpoczęła mecz, o tyle drugą połowę otworzyła znakomicie. Brazylijczyk Alef Firmino po raz pierwszy pokazał swoje umiejętności i gospodarze złapali kontakt. Do wyrównania mogli doprowadzić w 65. minucie, ale w kadrze nie było Tomasza Mikołajczaka. To była informacja kluczowa, bo pod jego nieobecność do rzutu karnego podszedł Piotr Giel i jedenastkę zmarnował.

DRAMATYCZNA KOŃCÓWKA

Gospodarzom udało się jednak wyrównać, a mieli zadanie nieco ułatwione, bo ostatni kwadrans rozegrali w przewadze, po drugiej żółtej kartce Rafała Mikulca. W 90. minucie Damian Nowacki trafił na 2:2 i stał się autorem remontady. A przynajmniej tak się wydawało. Ostatecznie jednak nic z tego nie wyszło, bo kilkadziesiąt sekund później Kelechukwu Ibe-Torti trafił na 3:2 dla Resovii i pierwszoligowiec, który był już w mocnym odwrocie, rzutem na taśmę wyrwał jednak Chojniczance awans.

Wpadkę zanotowała Radunia Stężyca. Na wyjeździe z trzecioligową Cariną Gubin przegrała aż 1:4. Czwartoligowy Gryf Wejherowo uległ Zagłębiu Sosnowiec 1:3. W czwartek o 21 jeden z hitów pierwszej rundy. Wisła Kraków kontra Lechia Gdańsk.

Chojniczanka – Resovia 2:3