Punkt wydarty w ostatniej chwili. Lechia remisuje u siebie z Górnikiem Łęczną

(Fot. Krzysztof Mystkowski/KFP)

Lechia zremisowała u siebie z wiceliderem Fortuna 1. ligi, Górnikiem Łęczną. Punkt uratował w ostatnich sekundach meczu Tomasz Neugebauer. Spotkanie w Gdańsku zakończyło się wynikiem 1:1.

Biało-zieloni wywalczyli punkt w meczu z Górnikiem Łęczną. Bramka wyrównująca padła jednak dopiero w 95. minucie meczu. Bohaterem biało-zielonych został Tomasz Neugebauer. Po 11 kolejkach gdańszczanie zajmują 5. miejsce w tabeli z 16. punktami na koncie.

WYWALCZONY REMIS

W meczu od samego początku działo się niewiele. Pierwsza sytuacja miała miejsce dopiero w 9. minucie, jednak ta należała do przyjezdnych. Paweł Żyra oddał strzał z woleja z dwunastego metra, jednak na posterunku stał Bohdan Sarnawskyi.

Lechia przeważała pod względem posiadania piłki. Brakowało im jednak konkretów w pobliżu pola karnego przeciwników. W 22. minucie bliski bramki był Camilo Mena, który po podaniu Andreia Chindrisa znalazł się w sytuacji sam na sam z Maciejem Gostomskim. Pojedynek jeden na jeden wygrał jednak bramkarz gości.

Niewiele później rzut rożny na bramkę zamienili piłkarze Górnika. Podczas stałego fragmentu zrobiło się zamieszanie. Bramkarz Lechii zawahał się, co wykorzystał Karol Podliński, który z bliskiej odległości pokonał Ukraińca.

Drugą połowę od samego początku zdominowała Lechia. Chcąc doprowadzić do remisu, biało-zieloni zamknęli gości na swojej połowie. Górnik skutecznie się bronił, przez co gdańszczanie nie byli w stanie wyprowadzić klarownej sytuacji.

W 84. minucie Szymon Grabowski postanowił wprowadzić na boisko Tomasza Neugebauera. Ruch ten okazał się strzałem w dziesiątkę, gdyż dziesięć minut później ten wyrównał wynik spotkania.

W następnym spotkaniu Lechia zmierzy się z Polonią Warszawa na wyjeździe. Zespół ze stolicy Polski zajmuje obecnie 12. miejsce w tabeli.

Lechia Gdańsk – Górnik Łęczna 1:1 (0:1)

Bramki: Tomasz Neugebauer 90+5′ – Karol Podliński 34′

Lechia Gdańsk: Bohdan Sarnawskyi – Dawid Bugaj, Andrei Chindris, Elias Olsson, Miłosz Kałahur – Iwan Żelizko, Rifet Kapić (84′ Tomasz Neugebauer) – Camilo Mena (69′ Jakub Sypek), Luis Fernandez (69′ Louis D’Arrigo), Maksym Chłań – Tomas Bobcek (76′ Łukasz Zjawiński).

Górnik Łęczna: Maciej Gostomski – Damian Zbozień, Souleymane Cisse, Lukas Klemenz, Jonathan De Amo, Marcin Grabowski (82′ Daniel Dziwniel) – Paweł Żyra (79′ Ilkay Durmus), Egzon Kryeziu, Adam Deja (82′ Marcin Pawlik), Kacper Łukasiak (71′ Fryderyk Janaszek) – Karol Podliński (71′ Damian Gąska).

Żółte kartki: Bugaj – Podliński, Janaszek