Sportowa złość dała się we znaki. Lechia pokonuje Miedź i wraca do czołówki

(Fot. Krzysztof Mystkowski/KFP)

Po porażce w derbach biało-zieloni wrócili na zwycięską ścieżkę. Lechia pokonała u siebie Miedź 2:0, dzięki czemu wróciła na podium tabeli ligowej. Bramki zdobywali Tomasz Neugebauer oraz Dominik Piła.

Spotkanie czołowych drużyn w tabeli oraz dwóch ze spadkowiczów ubiegłego sezonu ekstraklasy zakończyło się triumfem biało-zielonych. Dla gdańszczan jest to niezwykle istotne zwycięstwo, gdyż przy sobotnim remisie Arki, pozwoliło im zbliżyć się do lidera oraz zmazać plamę po porażce w derbach.

CZYSTE KONTO I ŚWIETNA ZMIANA W KOŃCÓWCE

Blisko objęcia prowadzenie przez Lechię było już w 30. minucie po strzale Maksyma Chłania. Ukraiński zawodnik z bliskiej odległości trafił jednak w poprzeczkę. Mimo to biało-zieloni jeszcze przed przerwą wyszli na prowadzenie, a to za sprawą gola Tomasza Neugebauera. Rifet Kapic zagrał piłkę w „szesnastkę” Miedzi, a ta dotarła pod nogi 20-letniego zawodnika, który wykorzystał okazję i zmieścił piłkę w bramce gości.

Druga odsłona była bardziej wyrównana. Do samego końca wydawało się nawet, że rezultat nie ulegnie już zmianie. Świetną zmianę dał jednak Dominik Piła, który w 92. minucie meczu zastąpił na boisku Camilo Menę. Niecałe pięć minut później zamknął wynik spotkania, zdobywając gola na 2:0.

W POGONI ZA LIDEREM

Lechia wróciła na podium. Obecnie zajmuje 3. miejsce w tabeli i do zasiadającej na fotelu lidera Arki, brakuje jej czterech punktów. To czy biało-zieloni utrzymają się na 3. pozycji,zależy też od GKS-u Tychy, który, choć ma na swoim koncie jeden punkt mniej, ma również jeden zaległy mecz.

Najbliższy mecz biało-zieloni rozegrają również u siebie z Chrobrym Głogów. Spotkanie z 14. drużyną w tabeli odbędzie się w sobotę, 9 grudnia o godzinie 17:30.

Lechia Gdańsk – Miedź Legnica 2:0 (1:0)

Bramki: Tomasz Neugebauer 41′, Dominik Piła 90+7′

Lechia Gdańsk: Bogdan Sarnavskyi – Miłosz Kalahur, Elias Olsson, Andrei Chindris, Dawid Bugaj – Tomasz Neugebauer (Louis D’Arrigo 78′), Rifet Kapic – Maksym Chłań (Jakub Sypek 78′), Ivan Zhelizko, Camilo Mena (Dominik Piła 90+2′) – Tomas Bobcek (Łukasz Zjawiński 73′)

Miedź Legnica: Jakub Madrzyk – Michael Kostka, Nemanja Mijuskovic, Ruben Hoogenhout, Florian Hartherz (Jurich Carolina 78′) – Damian Michalik (Szymon Zalewski 78′), Damian Tront (Krzysztof Drzazga 67′), Tarsicio Aguado, Emmanuel Agbor (Bartosz Guzdek 62′) – Kamil Drygas, Marcel Mansfeld (Daniel Stanclik 78′)