Lechia pnie się w górę i przerywa serię zwycięstw Chrobrego. Ważne zwycięstwo Biało-Zielonych

(Fot. Agencja KFP/Krzysztof Mystkowski)

Skromnie, bo 1:0 zwyciężyła Lechia u siebie, pokonując będącego na fali wznoszącej Chrobrego Głogów. Autorem jedynego gola w tym spotkaniu był Tomas Bobcek. Dzięki wygranej – przynajmniej do niedzieli – Biało-Zieloni zajmują drugie miejsce w tabeli.

Lechia przerwała Chrobremu serię czterech zwycięstw, która wywindowała zespół z Głogowa ze strefy spadkowej. Biało-Zieloni mają jednak motywację w postaci dążenia do awansu, a nawet sięgnięcia po pierwsze miejsce, które cały czas pozostaje w zasięgu gdańszczan.

Przez moment było gorąco i to nie tylko od pirotechniki, która pojawiła się na trybunach. Mecz ze względu na bezpieczeństwo został chwilowo przerwany, jednak po czasie sędzia Rasmus zdecydował się wznowić spotkanie.

GOL, KTÓRY DAŁ ZWYCIĘSTWO

Gola dającego Lechii zwycięstwo w 41. minucie zdobył Tomas Bobcek, który dobił piłkę po tym, jak odbiła się po interwencji bramkarza gości.

Lechia rozegra następny mecz na wyjeździe w sobotę, 16 grudnia. Biało-Zielonych czeka rywalizacja z Motorem Lublin, którego będzie miała okazję prześcignąć w tabeli.

Lechia Gdańsk – Chrobry Głogów 1:0 (1:0)

Bramka: Tomas Bobcek 41′

Lechia Gdańsk: Bogdan Sarnawśkyj – Dawid Bugaj, Andrei Chindris, Elias Olsson, Miłosz Kałahur – Tomasz Neugebauer (80′ Louis D’Arrigo), Iwan Żelizko – Camilo Mena (90+1′ Dominik Piła), Rifet Kapić, Maksym Chłań (80′ Jakub Sypek) – Tomas Bobcek (74′ Łukasz Zjawiński)

Chrobry Głogów: Damian Węglarz – Kacper Tabiś, Albert Zarówny, Mavroudis Bougaidis (80′ Paweł Tupaj), Michał Michalec, Dawid Hanc – Bartosz Biel (80′ Rafał Wolsztyński), Robert Mandrysz (83′ Artur Bogusz), Patryk Mucha (70′ Patryk Plewka), Szymon Bartlewicz (71′ Mateusz Ozimek) – Mikołaj Lebedyński

Żółta kartka: Kapić

Sędzia: Sylwester Rasmus