Gdyńskie koszykarki zakończyły europejskie wojaże. Na pożegnanie Eurocup przegrały w Wenecji

(Fot. Facebook/VBW Arka Gdynia)

Koszykarki VBW Arki nie awansowały do ćwierćfinału Pucharu Europy. W rewanżowym spotkaniu 1/8 przegrały we Włoszech z Umaną Reyer Wenecja 59:80. W pierwszym meczu gdynianki przegrały u siebie różnicą dziewięciu punktów.

Gdynianki toczyły równy bój w trzech kwartach. Decydująca o wysokiej porażce okazała się trzecia. Nasze koszykarki zdołały rzucić tylko osiem punktów. Tym razem w najlepszej dyspozycji rzutowej byłą Mikayla Cawling. Na dwucyfrowym poziomie punktowała jeszcze tylko druga amerykańska skrzydłowa Rennia Davis. Gdynianki przegrały rywalizację pod koszem. Nasze wysokie – Kamila Borkowska i Laura Miskiniene zdobyły do spółki niemal o połowę mniej punktów od Jessiki Shepard. Zabrakło także skuteczności z obwodu. Tu najlepszy wynik osiągnęła Barbora Wrzesiński, ale to było tylko sześć punktów.

JEST POSTĘP

VBW Arka awansując do 1/8 rozgrywek poprawiła o jedną rundę ubiegłoroczny wynik. Podobnie jak przed rokiem zespół z Francji, tak teraz Włoszki okazały się wyraźnie lepsze. Umana Eeyer jest w tej edycji EuroCup ma na koncie dziesięć zwycięstw i jest niepokonana.

Arka w dwudziestą rocznicę wicemistrzostwa Euroligi wywalczonego w węgierskim Pecsu nie powtórzą międzynarodowych sukcesów. Jest za to szansa na poprawienie pozycji w MP. To było piąte miejsce po sezonie zasadniczym i porażka w pierwszej rundzie play-off z późniejszym mistrzem – AZS UMCS Pszczółką Lublin.

Umana Reyer Wenecja – VBW Arka Gdynia 80:59 (18:15, 15:13, 22:8, 25:23).

VBW Arka Gdynia: Mikayla Cowling 15, Rennia Davis 11, Kamila Borkowska 6, Barbora Wrzesiński 6, Kamila Podgórna 4, Marissa Kastanek 4, Laura Miskiniene 4, Julia Bazan 4, Alicja Żytkowska 3, Magdalena Szymkiewicz 2, Bożena Puter 0.

Najwięcej punktów dla Umany Reyer: Jessica Shepard 18, Awak Kuier 11 i Matilde Villa 10, Anna Makurat 2