Porażka na początek serii sparingów w Turcji. Lechia przegrywa z kosowską Dritą

(Fot. Krzysztof Mystkowski/KFP)

Porażką 1:2 zakończył się pierwszy sparing Lechii podczas zgrupowania w Turcji, gdzie biało-zieloni przygotowują się do powrotu na ligowe boiska. Jedyną bramkę dla gdańszczan zdobył Dominik Piła.

Rywal Lechii – Drita Gnjilane – to trzykrotny mistrz oraz aktualny wicemistrz Kosowa. Zespół ten zdążył już nieco zadomowić się w Turcji, gdzie również przygotowuje się do rundy wiosennej. Drita we wcześniejszych sparingach pokonała Vasas 6:1 oraz Czarnomorec Odessa 3:1.

Trener Grabowski w pierwszej połowie przetestował niemalże podstawową jedenastkę. Wyjątkiem był bramkarz Antoni Mikułko oraz powracający po kontuzji Filip Koperski, który zagrał na pozycji środkowego obrońcy. Biało-zieloni stracili pierwszą bramkę błyskawicznie, bo już w 4. minucie meczu. Wydawało się, że tak szybko zdobyty gol rozwiąże w tym spotkaniu worek z bramkami, jednak ostatecznie była to jedyna bramka, która padła w pierwszej odsłonie meczu.

W drugiej połowie Grabowski dokonał zmian, a jedyni zawodnicy z pierwszej części spotkania, którzy zostali na boisku, to Koperski, Olsson i Neugebauer. Roszady początkowo przyniosły skutek, bo w 51. minucie Lechia wyrównała po bramce Dominika Piły. Biało-zielonym nie udało się jednak ani wyjść na prowadzenie, ani nawet utrzymać remisowego rezultatu, gdyż w 73. minucie Drita ponownie wyszła na prowadzenie. Wynik 2:1 utrzymał się do końca spotkania.

Kolejny mecz kontrolny w Turcji Lechia rozegra w piątek, 26 stycznia. Tym razem gdańszczanie staną naprzeciw Neftçi Baku, czyli brązowym medalistom rozgrywek azerskiej ekstraklasy.

Lechia Gdańsk – Drita Gnjilane 1:2 (0:1)

Bramka dla Lechii: Dominik Piła 51′

Lechia w 1. połowie: Mikułko – Bugaj, Koperski, Olsson, Kałahur – D’Arrigo, Żelizko – Mena, Neugebauer, Chłań – Bobcek

Lechia w 2. połowie: Sarnawski – Brzęk, Chindris, Olsson, Koperski – Kapić, Neugebauer – Sypek, Sezonienko, Piła – Zjawiński