Arka remisuje z mistrzem Macedonii Północnej na początek serii sparingów w Turcji

(Fot. Agencja KFP/Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl)

Arka zremisowała 1:1 z FC Struga Trim&Lum podczas pierwszego sparingu w trakcie zgrupowania w Turcji. Jedyną bramkę dla Żółto-Niebieskich zdobył Marcel Szymański.

FC Struga jest mistrzem Macedonii Północnej oraz aktualnym liderem tabeli w najwyższej klasie rozgrywkowej w kraju.

Szkoleniowiec Wojciech Łobodziński postawił na młodzieżowców, których w pierwszej połowie meczu ze Strugą zagrało czterech. Na drugą odsłonę trener wpuścił trzech kolejnych. Na nieswojej pozycji zagrał Marcel Predenkiewicz, którego testowano na prawej obronie. W ataku z kolei miał okazję pokazać się wypożyczony z Pogoni Szczecin Hubert Turski.

UDAŁO SIĘ WYRÓWNAĆ

Arka błyskawicznie straciła gola i przegrywała 0:1 już w dziesiątej minucie meczu. Gdynianie zdołali jednak wyrównać jeszcze przed przerwą. Bramkę zdobył Marcel Szymański, jeden z młodzieżowców. Długą piłką za plecy obrońców Strugi asystował mu Michał Marcjanik.

Remis w ostatnich minutach świetną interwencją wybronił Paweł Depka, bramkarz Arki.

Następny sparing Arka rozegra w niedzielę, 27 stycznia przeciwko sześciokrotnemu mistrzowi Czarnogóry – Budocnost Podgorica. Mecz zacznie się o godzinie 13:00.

Arka Gdynia – FC Struga Trim&Lum 1:1 (1:1)

Bramka dla Arki: Szymański 43′

Arka Gdynia: Lenarcik (60′ Depka) – Predenkiewicz, Marcjanik, Azacki, Lipkowski – Gol – Skóra, Adamczyk (71′ Staniszewski), Szymański, Kobacki – Turski (65′ Sawicki).