Lechia przełamuje się. Biało-Zieloni wygrali sparing z drużyną z Uzbekistanu

(Fot. Agencja KFP/Krzysztof Mystkowski)

Wynikiem 1:0 zakończył się drugi mecz kontrolny Lechii podczas zgrupowania w Turcji. Biało-Zieloni pokonali Neftchi Ferganę z Uzbekistanu. Gola na wagę zwycięstwa zdobył Dawid Bugaj.

Neftchi Fergana jest pięciokrotnym mistrzem i dwukrotnym wicemistrzem Uzbekistanu. Ostatni sezon drużyna zakończyła jednak na piątym miejscu w tabeli.

Trener Szymon Grabowski na boisku Ekodizayn Futbol Shalari w Belek przetestował łącznie 19 piłkarzy. W pierwszej połowie zagrała prawie cała podstawowa jedenastka. Zabrakło jednak Maksyma Chłania i Tomasa Bobčka, którzy pojawili się na boisku dopiero w drugiej odsłonie.

TEST KOPERSKIEGO I PIŁY

Elias Olsson, Iwan Żelizko i Rifet Kapić rozegrali całe spotkanie. Dla Olssona był to drugi mecz na pełnym dystansie z rzędu. Grabowski postanowił również przetestować Filipa Koperskiego i Dominika Piłę na różnych pozycjach – Koperski zagrał na środku obrony, a Piła kończył spotkanie jako lewy obrońca.

Lechia zdobyła zwycięskiego gola w 71. minucie meczu. Po widowiskowym strzale z około 25 metrów piłkę w siatce zmieścił obrońca Dawid Bugaj. Biało-Zieloni mogli prowadzić wyżej, ale dogodnej sytuacji sam na sam nie wykorzystał Chłań, a Tomasz Neugebauer i Tomas Bobček obili poprzeczkę i słupek.

Następny sparing Lechii odbędzie się we wtorek, 30 stycznia. Rywalem Biało-Zielonych będzie klub z Kazachstanu, Kyzył-Żar Petropawł.

Lechia Gdańsk – Neftchi Fergana 1:0 (0:0)

Bramka: Bugaj 71′

Lechia w 1. połowie: Sarnawski – Bugaj, Chindris, Olsson, Kałahur – Żelizko, Neugebauer – Mena, Kapić, Sypek – Zjawiński

Lechia w 2. połowie: Mikułko – Bugaj (75′ Brzęk), Koperski, Olsson, Kałahur (75′ Piła) – Żelizko, D’Arrigo – Mena (75′ Sezonienko), Kapić, Chłań – Zjawiński (60′ Bobček)