Arka wyszła z opresji, ale to nie wystarczyło. Worskła Połtawa lepsza podczas sparingu w Turcji [POSŁUCHAJ]

(Fot. Maciej Czarniak/KFP/Trojmiasto.pl)

Porażką 2:3 zakończył się trzeci sparing Arki podczas zgrupowania w Turcji. Żółto-niebiescy przegrali z siódmą drużyną ukraińskiej ekstraklasy, Worskłą Połtawą. Bramki dla gdynian zdobyli Michał Borecki i Olaf Kobacki.

Po raz pierwszy podczas serii sparingów w Turcji Wojciech Łobodziński wystawił dwie jedenastki. Jedynym zawodnikiem, który rozegrał pełne spotkanie, był kapitan Arki – Ołeksandr Azacki.

Arka fatalnie weszła w mecz i przy każdej z groźniejszych sytuacji Ukraińców traciła bramki. Do 34. minuty gdynianie przegrywali już 0:3. Żółto-niebiescy nie zamierzali jednak się poddać i trafili gola „do szatni” po akcji z rzutu rożnego. Nowy zawodnik Tornike Gaprindaszwili dośrodkował z rogu, a po chwili doszedł do piłki, którą wcześniej wybili obrońcy. Gruzin zagrał do Przemysława Stolca, a ten wystawił do Michała Boreckiego, który pokonał bramkarza rywali strzałem zza pola karnego.

Gola kontaktowego Arka zdobyła już w drugiej połowie, a konkretnie w 79. minucie. Kacper Skóra zagrał w pole karne do Olafa Kobackiego, który uderzył z pierwszej piłki i zmieścił ją w siatce rywali.

Posłuchaj rozmowy z Hubertem Adamczykiem:

W swoim następnym sparingu Arka zmierzy się z reprezentacją Korei Południowej do lat 23. Jest to drużyna, która przygotowuje się do Pucharu Azji, który jest eliminatorem do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Mecz odbędzie się w sobotę, 3 lutego.

Arka Gdynia – Worskła Połtawa 2:3 (1:3)

Bramki dla Arki: Borecki 44′, Kobacki 79′

Arka w 1. połowie: Chudy – Lipkowski, Marcjanik, Azacki, Stolc – Borecki – Gaprindaszwili, Adamczyk, Hafez, Jurkiewicz – Szymański

Arka w 2. połowie: Lenarcik – Predenkiewicz, Dobrotka, Azacki, Gojny – Skóra, Gol, Zieliński, Kobacki – Czubak, Turski.