Lechia wygrywa drugi sparing z rzędu. Bobcek z golem na wagę wygranej [POSŁUCHAJ]

(Fot. Krzysztof Mystkowski/KFP)

Lechia pokonała w Turcji piątą drużynę Kazachstanu, Qyzyljar Pietropawłowsk 1:0. To drugie zwycięstwo biało-zielonych z rzędu. Jedynego gola zdobył Tomas Bobcek.

Trzeci sparing Lechii podczas zgrupowania w Turcji odbył się w Limak Arcadia Atlantis Football Center. Trener Szymon Grabowski przetestował formę dwudziestu piłkarzy. W końcówce postawił na młodzieżowców, których w pewnym momencie drugiej połowy grało siedmiu.

Zaczęło się niesportowo, bo od awantury, która wywołana została faulem jednego z zawodników z Pietropawłowska na Camilo Menie. Gdy sytuacja uspokoiła się i mecz został wznowiony, Kolumbijczyk odpłacił się asystą przy golu Tomasa Bobcka.

W przerwie Szymon Grabowski dokonał roszad w składzie i postawił na nieco bardziej ofensywną formację, w której wprowadził do gry m.in. Rifeta Kapicia. Chwilę później wymienił pięciu kolejnych zawodników, a między słupkami Lechii stanął Kacper Gutowski. Bartosz Brzęk zagrał na pozycji środkowego obrońcy, a na prawej obronie zagrał z Dominik Piła.

Do końca spotkania utrzymał się wynik 1:0, choć w końcówce Lechia była bliska tego, by zwiększyć prowadzenie. Kacper Sezonienko zagrał piłkę do Jakuba Sypka, jednak ten posłał piłkę prosto w słupek.

Posłuchaj rozmowy z Miłoszem Kałahurem:

Kolejny sparing Lechia rozegra w piątek, 2 lutego. Jej rywalem będzie MFK Zemplín Michalovce z ligi słowackiej.

Lechia Gdańsk – Qyzyljar Pietropawłowsk 1:0 (1:0)

Bramka: Bobcek 30′

Lechia Gdańsk: Mikułko (63′ Gutowski) – Piła, Koperski, Olsson (63′ Brzęk), Kałahur (88′ Bajko) – D’Arrigo (88′ Borkowski), Żelizko (88′ Kardaś) – Mena (63′ Sypek) Neugebauer (46′ Kapić), Chłań (63′ Sezonienko) – Bobcek (63′ Zjawiński).