Brutalne faule i wiele kontrowersji. Arka przegrywa z Zorią podczas sparingu w Turcji

(Fot. Agencja KFP/Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl)

24 godziny po sparingu z koreańską młodzieżówką Arka Gdynia przegrała z Zorią Ługańsk 1:2. Był to piąty i przedostatni mecz sparingowy podczas zgrupowania w Turcji. Gola dla Żółto-Niebieskich strzelił Martin Dobrotka.

Mecz z Zorią od drugiej połowy stał się brutalnym i mocno wykraczającym poza ramy sportowe widowiskiem. Na boisko wkraczali trenerzy, pokazano czerwoną kartkę, a po godzinie było nawet blisko przedwczesnego przerwania meczu. Mimo czerwonej kartki sędzia pozwolił piłkarzom Zorii skończyć mecz w pełnym składzie, a następnie dwukrotnie nie zareagował na faule na zawodnikach Arki.

DWA STRACONE GOLE I BRUTALNA GRA

Wracając jednak do aspektu sportowego, Zoria wyszła na dwubramkowe prowadzenie po rzucie wolnym, który podyktowano po faulu Abdallaha Hafeza. Zawodnicy Zorii w akcji dwa na jeden obeszli bramkarza Arki, więc pozostało im skierowanie piłki do pustej bramki.

Na usprawiedliwienie Arki można jednak powiedzieć, że w okresie, gdy straciła dwa gole, grał teoretycznie drugi skład Żółto-Niebieskich. Nie jest jednak tak, że gdynianie nie zagrozili wtedy też bramce Zorii. W 13. minucie z rzutu wolnego dośrodkował w pole bramkowe Wojciech Zieliński. Strzał oddał Ołeksandr Azacki, ale trafił nieczysto w piłkę, która minęła bramkę.

BRUTALNA DRUGA POŁOWA

Drugą połowę meczu przyćmiły faule, kłótnie i niepodyktowane rzuty karne. W 51. minucie nadmierną agresją wykazał się jeden z Ukraińców, który po brutalnym wślizgu w nogi Zielińskiego zobaczył czerwoną kartkę. Od tej chwili Arka powinna grać w przewadze, ale po interwencji trenera Zorii sędzia zdecydował o ich grze w pełnym składzie. Poturbowanego Zielińskiego zastąpił na boisku Czubak.

Arka odpłaciła się golem. W 71. minucie z rzutu wolnego podyktowanego tuż przy narożniku boiska zacentrował Kobacki, co wykorzystał Dobrotka, pokonując bramkarza rywali.

KARNYCH NIE BYŁO

Więcej bramek w meczu nie padło, choć sędzia dwa razy mógł wskazać na rzut karny dla Arki. Najpierw w 77. minucie w polu karnym sfaulowany został Gojny, a dwie minuty później – Kobacki. W obu przypadkach sędzia postanowił jednak nie wskazywać na jedenastkę dla Żółto-Niebieskich.

Arka w Turcji rozegra jeszcze jeden sparing. W środę, 7 lutego Żółto-Niebiescy zmierzą się z FK Csíkszeredą Miercurea Ciuc. To zespół z drugiej klasy rozgrywkowej w Turcji.

Arka Gdynia – Zoria Ługańsk 1:2 (0:1)

Bramki: Dobrotka 71′ – Ndour 31′, Matar 47′

Arka Gdynia do 60. minuty: Lenarcik – Predenkiewicz, Wereszczak, Azacki, Lipkowski – Borecki, Zieliński (53 Czubak) – Szymański, Hafez (46 Staniszewski, Sawicki (46 Jurkiewicz) – Turski

Arka Gdynia od 60. minuty: Lenarcik – Stolc, Marcjanik, Dobrotka, Gojny – Gol – Skóra, Milewski, Adamczyk, Kobacki – Czubak