Emocje z Arką na naszej antenie. Tak relacjonowaliśmy gole [POSŁUCHAJ]

(Fot. KFP/Maciej Czarniak, Radio Gdańsk/Paweł Kątnik)

Kolejny krok w stronę awansu poczyniła Arka, która pewnie rozbiła u siebie Stal 5:1. Strzelali Martin Dobrotka, dwukrotnie Karol Czubak oraz nowe nabytki – Alassane Sidibe i Hubert Turski. Żółto-niebiescy tym samym kończą 21. kolejkę na fotelu lidera.

Zaczęło się nieciekawie, bo pierwsza na prowadzenie wyszła Stal. W polu karnym przyjezdnych faulował Dawid Gojny. Po wideoweryfikacji sędzia Marcin Szczerbowicz podyktował rzut karny, który na gola zamienił Luksemburczyk – Sebastien Till.

Posłuchaj relacji Pawła Kątnika:

Arka odrabiać straty zaczęła jeszcze przed przerwą. Najpierw w 36. minucie po dośrodkowaniu Gojnego z rzutu rożnego gola zdobył Dobrotka.

Posłuchaj:

Sześć minut później żółto-niebiescy prowadzili. Asystował ponownie Gojny, a dziesiątym golem w tym sezonie popisał się Karol Czubak.

Posłuchaj:

OSŁABIENIE RYWALI I KOLEJNE GOLE

Druga połowa to już koncert strzelecki w wykonaniu Arki. W 64. minucie drugiego gola w tym spotkaniu odnotował Czubak, który strzelił głową po dośrodkowaniu Lipkowskiego.

Chwilę po bramce we znaki zaczęła się dawać frustracja gości. Milan Šimčák brutalnie sfaulował Tornike Gaprindaszwilego, za co otrzymał czerwoną kartkę. Przez moment pojawiło się widmo kontuzji Gruzina, jednak na szczęście ten mógł wrócić do gry po kilku minutach. Gaprindaszwili nie tylko wrócił, ale też asystował przy kolejnym golu. Po jego dośrodkowaniu piłkę przejął debiutujący w żółto-niebieskich barwach Sidibe, który pewnie pokonał bramkarza Stali.

Na koniec gości dobił kolejny debiutant – Hubert Turski. Były zawodnik Pogoni wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem i zwiększył liczbę goli Arki w niedzielnym spotkaniu do pięciu.

Kolejnym meczem gdynian będzie rywalizacja na szczycie tabeli z GKS-em Tychy. Obie ekipy mają tyle samo punktów i to spotkanie wyłoni lidera. Mecz odbędzie się w piątek, 1 marca o godzinie 20:30.

Arka Gdynia – Stal Rzeszów 5:1 (2:1)

Bramki: Martin Dobrotka 36′, Karol Czubak 45+2′, 64′, Alassane Sidibe 78′, Hubert Turski 88′ – Sebastien Thill 18′ (k)

Arka Gdynia: Paweł Lenarcik – Przemysław Stolc, Michał Marcjanik, Martin Dobrotka, Dawid Gojny – Janusz Gol (Michał Borecki 74′), Sebastian Milewski, Kacper Skóra (Kasjan Lipkowski 62′), Hubert Adamczyk (Tornike Gaprindashvili 63′), Olaf Kobacki (Alassane Sidibe 74′) – Karol Czubak (Hubert Turski 81′)

Stal Rzeszów: Gerard Bieszczad – Patryk Warczak, Kamil Kościelny, Łukasz Góra, Milan Simcak – Adrian Bukowski (Jesus Diaz 71′), Karol Łysiak (Szymon Kądziołka 81′) – Szymon Łyczko (Krystian Wachowiak 46′), Sebastien Thill, Andreja Prokic – Szymon Salamon (Adler 46′)

Czerwona kartka: Milan Simcak 66′

Sędzia: Marcin Szczerbowicz