Kamila Stormowska młodzieżowym sportowcem roku podczas Gdańskiej Gali Sportu Młodzieżowego

(Fot. Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego)

W czwartek, 21 marca w Europejskim Centrum Solidarności odbyła się szesnasta Gdańska Gala Sportu Młodzieżowego. Podczas wydarzenia uhonorowani zostali zawodnicy gdańskich klubów, którzy w 2023 roku osiągnęli bardzo dobre wyniki w rywalizacji sportowej. Numerem jeden została wybrana łyżwiarka szybka Stoczniowca Gdańsk Kamila Stormowska.

– Co roku dawałam z siebie wszystko, żeby wygrywać każdy dystans dla klubu i dla Gdańska. W kategorii młodzieżowca wygrywałam wszystkie zawody, na które jeździłam. Cieszę się, że powstała taka klasyfikacja i mogę stać na jej czele – skomentowała Stormowska.

Kamila Stormowska ma za sobą bardzo męczący sezon, podczas którego zdobyła wiele. Na tym się jednak nie kończy i już od piątku, będzie mogła do tego wszystkiego dołożyć mistrzostwo Polski.

– Będziemy walczyć od piątku do niedzieli na mistrzostwach Polski i mam nadzieję wywalczyć kilka tytułów. To był bardzo męczący sezon, jednak mam nadzieję, że następny będzie jeszcze lepszy i wystartuje nie tylko w pucharze świata i mistrzostwach Europy, ale też na mistrzostwach świata i taki jest cel – mówiła.

Posłuchaj rozmowy z Kamilą Stormowską:

WYRÓŻNIENIA DLA NIEMAL DWUSTU SPORTOWCÓW

Wśród nagrodzonych najliczniejsza grupa przeżywa swoja sportową przygodę w Klubie Sportowym AZS AWFiS, który w skali kraju uplasował się na trzecim miejscu.

Laureatów rekomendowały same kluby, które w 2023 roku zdobyły najwięcej punktów w tzw. Systemie Sportu Młodzieżowego, czyli rankingu ogólnopolskim, prowadzonym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Punktowane są miejsca zdobywane na najważniejszych zawodach młodzieżowców, juniorów i młodzików.

W tym roku nagrodzono 193 osoby (136 zawodniczek i zawodników oraz 57 trenerek i trenerów). Reprezentują oni 51 klubów w 34 dyscyplinach sportu. Nagrody pieniężne dla zawodników wyniosły 600 zł, a dla trenerów 1500 zł. Suma nagród 167 100 zł. Dodatkowo wszyscy nagrodzeni otrzymali sprzęt elektroniczny.

W roku 2023 Gdańsk zajął piąte miejsce, po Warszawie, Poznaniu, Wrocławiu i Krakowie.