Sopot górą w koszykarskich derbach Trójmiasta. Trefl pokonuje u siebie KGS Arkę [POSŁUCHAJ]

(Fot. Agencja KFP/Krzysztof Mystkowski)

Koszykarze Trefla Sopot po raz drugi w tym sezonie pokonali Krajową Grupę Spożywczą Arkę Gdynia. W sobotę, 23 marca w Ergo Arenie rozprawili się z rywalami „zza miedzy” 85:69. Podopieczni Żana Tabaka zajęli tym samym miejsce na fotelu lidera Orlen Basket Ligi. Taki stan rzeczy utrzyma się co najmniej do spotkania Anwilu Włocławek z Dzikami Warszawa.

Trefl kłopoty miał jedynie w pierwszej kwarcie, którą przegrał pięcioma punktami. Od drugiej części spotkania rozkręcali się z minuty na minutę. Drugą kwartę sopocianie wygrali 19 punktami, dzięki czemu do końca spotkania mogli prowadzić grę pod swoje dyktando.

Mecz na antenie Radia Gdańsk relacjonowali Włodzimierz Machnikowski i Paweł Kątnik:

Trefl Sopot – Krajowa Grupa Spożywcza Arka Gdynia 85:69 (16:21, 32:13, 21:21, 16:14)

Trefl Sopot: Varadi 6, Scruggs 22, Best 9, van Vliet 9, Groselle 12 oraz Barnes, Musiał 13, Witliński 2, Zyskowski 12, Schenk

KGS Arka Gdynia: Pluta 7, Alford 12, Kamiński 14, Kenić 6, Hrycaniuk 7 oraz Matczak 13, Bogucki 9, Szumert, Marchewka 1