Pogoń za Lechią i Ekstraklasą trwa. Arka wygrywa i jest coraz bliżej awansu

(Fot. Maciej Czarniak/KFP/Trojmiasto.pl)

Arka pokonała u siebie dziewiątą w tabeli Wisłę Płock 2:0. Gole strzelali Olaf Kobacki i Kacper Skóra. Żółto-niebiescy tym samym nadal tracą jeden punkt do lidera i przynajmniej do kolejnego meczu GKS-u Katowice utrzymują dziesięciopunktową przewagę nad strefą barażową.

W Gdyni o awansie można mówić coraz pewniej. Do końca sezonu pozostało sześć spotkań, a Arka ma dziesięć punktów przewagi nad trzecim GKS-em Katowice. Pierwsze dwa miejsca w lidze dają bezpośredni awans do Ekstraklasy.

Wygrana żółto-niebieskich to również ważny element w kierunku wzmożenia emocji przed zbliżającymi się derbami Trójmiasta. Lechię i Arkę dzieli tylko jeden punkt i wiele wskazuje na to, że na Polsat Plus Arenie w Gdańsku na szali będzie mistrzostwo 1. ligi.

We znaki daje się jednak zmęczenie, co może znacznie osłabić gdynian. Już po kilku minutach spotkania z Wisłą, Janusz Gol zgłosił uraz mięśniowy, przez który był zmuszony opuścić boisko. Początki nie wróżyły dobrego meczu dla Arki i to goście stworzyli pierwszą groźną okazję. Gdynian uratował jednak słupek, w który trafił Fryderyk Gerbowski.

Żółto-niebiescy szybko odpowiedzieli – i co najważniejsze – skutecznie. Arkę na prowadzenie wyprowadził Olaf Kobacki.

W drugiej połowie gra się zdecydowanie się uspokoiła. Podopieczni Wojciecha Łobodzińskiego kontrolowali przebieg spotkania i bez pośpiechu szukała dobrej okazji do wyjścia na dwubramkowe prowadzenie.

Udało się to w 68. minucie, gdy Kacper Skóra po indywidualnej akcji strzałem sprzed pola karnego pokonał bramkarza gości.

Choć gdynianie nadal mieli kilka dogodnych sytuacji,  na wyniku 2:0 się skończyło. Arka odnotowała zasłużone i bardzo ważne zwycięstwo, które dało jej wjazd na autostradę do Ekstraklasy. Żółto-niebiescy zostają też niepokonani w 2024 roku. W kolejnym meczu zmierzą się w Pruszkowie ze Zniczem. Mecz w środę, 24 kwietnia o godzinie 18:00.

Arka Gdynia – Wisła Płock 2:0 (1:0)

Bramki: Olaf Kobacki 26′, Kacper Skóra 68′.

Arka Gdynia: Lenarcik – Navarro, Marcjanik, Dobrotka, Stolc – Gol (8′ Borecki) – Skóra (83′ Staniszewski), Sidibe (83′ Hafez), Adamczyk (46′ Gaprindaszwili), Kobacki – Czubak (89′ Turski).

Wisła Płock: Gradecki – Haglind-Sangre, Biernat (46′ Chrzanowski), Jach – Niepsuj (77′ Thiakane), Gric, Szwoch, Hiszpański – Kocyła (58′ Westermark), Gerbowski (77′ Drapiński) – Sekulski.