Słuchaj on-line
Radio Gdańsk
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Brak wyników
Pokaż wszystko
Radio Gdańsk
Brak wyników
Pokaż wszystko

Vojtko i Awda Allah zadebiutowali. Lechia wygrywa kolejny sparing

9 lipca 2025 17:13
w Sport
A A
fot. RG

fot. RG

Leniwa pierwsza i przyzwoita druga połowa Lechii Gdańsk w sparingu z Olimpią Elbląg pozwoliła gdańskim piłkarzom wygrać 3:1. Dwa gole zdobył napastnik Tomas Bobcek, a jedno trafienie dołożył obrońca Bujar Planna. Lechia w okresie przygotowawczym wygrała trzy sparingi i jeden przegrała.


Lechia otworzyła wynik w 32. minucie, bramką autorstwa Tomasa Bobcka. Piłkę na głowę Słowaka zagrał Rifet Kapić, który od nowego sezonu grać będzie w Lechii z numerem 10. W pierwszym składzie znalazło się miejsce dla nowych zawodników Lechii: obrońcy Matusa Vojtko i skrzydłowego Mohameda Awada Allaha. Ten pierwszy zaliczył kilka zdecydowanych, twardszych interwencji, drugi był wyczerpany podróżą na linii USA – ZEA – Polska.

Drugi gol padł na początku drugiej połowy. Ładnym strzałem zza pola karnego popisał się Rifet Kapić, piłka po jego strzale trafiła w słupek. Dobijał z bliskiej odległości Bujar Planna. To była zresztą część, w której gdańszczanie zagrali szybciej, odważniej i konkretniej, co przełożyło się na kolejną bramkę. Zadowolony ze swojej postawy może być Tomas Bobcek. Piłka go szukała, często dochodził do sytuacji lub sam je sobie kreował. Krótko po golu dla Olimpii właśnie on dołożył swoją drugą bramkę.

Około 30 minut dostali także Ziółkowski, Koperski, Szczepankiewicz, Wendt. W końcówce ładnej akcji trójkowej nie wykorzystał Neugebauer, jego strzał wybronił bramkarz Olimpii. Problem ze skutecznością miał też Tomasz Wójtowicz – z bliska nie trafił dwukrotnie, ale zaprezentował się dobrze, grając większość meczu na dużej dynamice.

Lechia Gdańsk – Olimpia Elbląg 3:1 (1:0) Bobcek 32′ 65′, Planna 53′ – Kordykiewicz 64′

Lechia: Sranawski (46′ Weirauch) – Wójtowicz, Planna (Koperski 73′), Olsson (Ziółkowski 73′), Vojtko (Kałahur 63′) – Mena (Wendt 73′), Żelizko, Kapić, Awad Alla – Wjunnyk (Tsarenko 46′), Bobcek (Głogowski 73′).

pkat

 

Tagi: Lechia Gdańskpiłka nożnasparing

REKLAMA

NAJNOWSZE

Na zdjęciu uczestnicy przekazania radionadajnika podziemnej Solidarności
Trójmiasto

Radionadajnik podziemnej „Solidarności” trafił do Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. To jedyny taki egzemplarz w Polsce

Radionadajnik podziemnej Solidarności trafił do Europejskiego Centrum Solidarności....

Anna Kobryń
26 czerwca 2026 - 19:28
Burmistrz Debrzna Marta Urbańska
Kociewie

Burmistrz Debrzna z absolutorium i wotum zaufania

Wotum zaufania otrzymała burmistrz Debrzna Marta Urbańska. Burmistrz...

Anna Kobryń
26 czerwca 2026 - 19:13
Na zdjęciu wiceminister infrastruktury Piotr Malepszak i wiceminister Arkadiusz Marchewka
Kociewie

Pociągi do Tczewa pojadą 200 km/h. Zaczyna się budowa nowego toru

Zaczynają się prace związane z rozbudową linii kolejowej...

Anna Kobryń
26 czerwca 2026 - 16:46

ZOBACZ TAKŻE

Uczniowie na zakończeniu roku szkolnego
Wiadomości

Ostatni dzwonek już wybrzmiał. Przyszedł czas na zasłużone wakacje [POSŁUCHAJ]

2026-06-26
Widok z góry na zbliżenie tymczasowej blokady na nowo wybudowanym odcinku drogi ekspresowej S6. Na obu jezdniach ustawiono metalowe zapory oraz pionowe, biało-czerwone pachołki ostrzegawcze uniemożliwiające ruch. Na lewym pasie stoi biały furgon techniczny z otwartymi drzwiami kabiny, policyjny motocykl oraz jedna osoba w ciemnym ubiorze. Na prawej jezdni, tuż przy barierze energochłonnej oddzielającej kierunki ruchu, zaparkowany jest drugi policyjny motocykl, a obok niego stoją dwie osoby. W oddali, za blokadą, lewym pasem jedzie inny biały samochód dostawczy. Po obu stronach trasy rozciągają się zielone pola uprawne, a na horyzoncie widoczna jest farma wiatrowa z białymi wiatrakami pod błękitnym niebem
Słupsk

Ze Szczecina do Trójmiasta w trzy godziny. Trasą Kaszubską pojechali pierwsi kierowcy [FILM]

2026-06-26
Firmy Orlen i Naftogaz zawarły porozumienie podczas Konferencji na rzecz Odbudowy Ukrainy w Gdańsku
Trójmiasto

Wsparcie odbudowy Ukrainy. Orlen i Naftogaz podpisały porozumienia

2026-06-26
Nawigacja
  • O nas
  • Dziennikarze
  • 80 lat Radia Gdańsk
  • Reklama
  • BIP
  • Kontakt
  • Ramówka Radia Gdańsk
  • Częstotliwości
  • Patronaty
  • Polecamy
  • Abonament
  • Polityka prywatności

Dotacja celowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z art.31. ust.2. ustawy o radiofonii i telewizji.

© 2025 - Radio Gdańsk

SKRZYNKA24
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
*
Wczytywanie
Brak wyników
Pokaż wszystko
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Słuchaj on-line

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.