Słuchaj on-line
Radio Gdańsk
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Brak wyników
Pokaż wszystko
Radio Gdańsk
Brak wyników
Pokaż wszystko

„Nie pokazaliśmy jeszcze pełni potencjału”. Dawid Szwarga przed meczem z Wisłą Płock

27 sierpnia 2025 20:40
w Sport
A A
4. kolejka Ekstraklasy. Arka Gdynia - Pogoń Szczecin. Nz. Dawid Szwarga. 09.08.2025 r. (fot. Maciej Czarniak/ KFP/trojmiasto.pl)

4. kolejka Ekstraklasy. Arka Gdynia - Pogoń Szczecin. Nz. Dawid Szwarga. 09.08.2025 r. (fot. Maciej Czarniak/ KFP/trojmiasto.pl)

Po dwóch kolejnych porażkach w Ekstraklasie piłkarze Arki Gdynia zmierzą się w piątek z aktualnym liderem tabeli – Wisłą Płock. Rywale żółto-niebieskich są największą sensacją trwającego sezonu. W sześciu dotychczasowych kolejkach zanotowali pięć zwycięstw i jeden remis, co sprawia, że zostali najlepszym beniaminkiem w historii Ekstraklasy.

Trener Arki Dawid Szwarga wciąż wierzy w możliwości swoich zawodników. Jego zdaniem dotychczasowe występy ligowe nie odzwierciedlają w pełni potencjału drużyny. Były szkoleniowiec Rakowa Częstochowa nie ukrywał rozgoryczenia ostatnimi wynikami.

– Jestem zły i rozczarowany, bo w tych meczach nie pokazaliśmy pełni naszego potencjału. Życie sportowca i trenera polega na tym, by po każdej porażce umieć się podnieść i zachować energię do dalszej pracy. Wierzę, że efekty tej pracy będą widoczne w piątek – podkreślił szkoleniowiec.

OPTYMALNA FORMA

Zdaniem Szwargi spotkanie z liderem może być idealną okazją do odnalezienia właściwego rytmu.

– Nasi najbliżsi rywale notują najlepszy start beniaminka w historii Ekstraklasy. Są na fali wznoszącej. Znamy jednak ich słabsze strony i w piątek postaramy się je wykorzystać, a jednocześnie poprawić elementy, które u nas ostatnio nie funkcjonowały. W naszej drużynie są piłkarze, którzy chcą odpowiednio zareagować na ostatnie niepowodzenia – zaznaczył trener Arki.

RAPORT ZDROWOTNY

W piątkowym meczu zabraknie Dawida Gojnego. Boczny obrońca wciąż leczy kontuzję, która okazała się poważniejsza, niż pierwotnie przypuszczano. Według trenera, 30-latek powinien wrócić do treningów z zespołem na początku października.

Niepewny jest również występ Dawida Abramowicza, który musiał opuścić boisko już w pierwszej połowie derbowego starcia z Lechią Gdańsk.

– Dawid Abramowicz zmagał się z problemami zdrowotnymi już przed derbami. Zdecydował się zagrać, ale nie był w stanie dokończyć meczu. Obecnie fizjoterapeuci robią wszystko, aby był gotowy na piątek. Mam nadzieję, że uda mu się wystąpić – powiedział Szwarga.

Pierwszy gwizdek w meczu Arka Gdynia – Wisła Płock zabrzmi w piątek, 29 sierpnia, o godzinie 18:00.

Karol Pius/puch

Tagi: Arka GdyniaDawid SzwargaekstraklasaWisła Płock

REKLAMA

NAJNOWSZE

Na zdjęciu wiceminister infrastruktury Piotr Malepszak i wiceminister Arkadiusz Marchewka
Kociewie

Pociągi do Tczewa pojadą 200 km/h. Zaczyna się budowa nowego toru

Zaczynają się prace związane z rozbudową linii kolejowej...

Anna Kobryń
26 czerwca 2026 - 16:46
Widok z góry na zbliżenie tymczasowej blokady na nowo wybudowanym odcinku drogi ekspresowej S6. Na obu jezdniach ustawiono metalowe zapory oraz pionowe, biało-czerwone pachołki ostrzegawcze uniemożliwiające ruch. Na lewym pasie stoi biały furgon techniczny z otwartymi drzwiami kabiny, policyjny motocykl oraz jedna osoba w ciemnym ubiorze. Na prawej jezdni, tuż przy barierze energochłonnej oddzielającej kierunki ruchu, zaparkowany jest drugi policyjny motocykl, a obok niego stoją dwie osoby. W oddali, za blokadą, lewym pasem jedzie inny biały samochód dostawczy. Po obu stronach trasy rozciągają się zielone pola uprawne, a na horyzoncie widoczna jest farma wiatrowa z białymi wiatrakami pod błękitnym niebem
Słupsk

Ze Szczecina do Trójmiasta w trzy godziny. Trasą Kaszubską pojechali pierwsi kierowcy [FILM]

Drogowcy dopuścili do ruchu ostatni odcinek drogi ekspresowej...

Piotr Puchalski
26 czerwca 2026 - 16:11
Firmy Orlen i Naftogaz zawarły porozumienie podczas Konferencji na rzecz Odbudowy Ukrainy w Gdańsku
Trójmiasto

Wsparcie odbudowy Ukrainy. Orlen i Naftogaz podpisały porozumienia

Szefowie Orlen, PGE, Enei i Taurona podpisali list...

Martyna Krawcewicz
26 czerwca 2026 - 14:24

ZOBACZ TAKŻE

Centrum Elektroniki Militarnej w Gdyni
Trójmiasto

Centrum Elektroniki Militarnej w Gdyni będzie mieć systemy obrony przeciwlotniczej.

2026-06-26
Ćwiczenia "Dzielny Dzik 26" w Elblągu
Elbląg

Szturm na teren portu. Ćwiczenia wojskowe w Elblągu

2026-06-26
Podpisanie listu intencyjnego podczas Konferencji na rzecz Odbudowy Ukrainy
Trójmiasto

Umowy na kwotę 10 miliardów euro. Drugi dzień Konferencji na rzecz Odbudowy Ukrainy

2026-06-26
Nawigacja
  • O nas
  • Dziennikarze
  • 80 lat Radia Gdańsk
  • Reklama
  • BIP
  • Kontakt
  • Ramówka Radia Gdańsk
  • Częstotliwości
  • Patronaty
  • Polecamy
  • Abonament
  • Polityka prywatności

Dotacja celowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z art.31. ust.2. ustawy o radiofonii i telewizji.

© 2025 - Radio Gdańsk

SKRZYNKA24
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
*
Wczytywanie
Brak wyników
Pokaż wszystko
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Słuchaj on-line

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.