Słuchaj on-line
Radio Gdańsk
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Brak wyników
Pokaż wszystko
Radio Gdańsk
Brak wyników
Pokaż wszystko

„Proszę nie nagłaśniać sprawy”. Policjant miał nękać okradzioną kobietę, chciał „chronić” strażnika gminnego

18 sierpnia 2015 14:03
w Wiadomości
A A

Prokuratura sprawdza, czy jeden z kościerskich policjantów przekroczył swoje uprawnienia. Chodzi o dzielnicowego, który miał nękać jedną z okradzionych kobiet. Na jej działkę w Nowym Klinczu włamali się młodociani sprawcy, jeden z nich był synem strażnika gminnego.

Policjant miał nachodzić okradzioną kobietę i nakłaniać ją, aby całej sprawy nie nagłaśniała. Jak argumentował funkcjonariusz, w ten sposób kobieta mogłaby naruszyć dobra osobiste ojca jednego z rabusiów, który jest strażnikiem gminnym. Kobieta nie dała się zastraszyć i o nieoczekiwanej wizycie dzielnicowego powiadomiła prokuraturę.

– Na razie sprawa jest na etapie sprawdzania, powiedział reporterowi Radia Gdańsk szef prokuratury w Kościerzynie, Mariusz Duszyński.

Jeśli okaże się, że doszło do naruszenia prawa, kościerska prokuratura wyłączy się z tego postępowania. Wówczas prokurator okręgowy przekaże ją innej prokuraturze na Pomorzu. Między rodzicami młodocianych włamywaczy doszło do ugody. Sprawcy naprawili szkody. Dzielnicowy, na którego wpłynęło zawiadomienie do prokuratury nie został zawieszony. „Nie było ku temu podstaw” – takie uzasadnienie usłyszał w komendzie nasz reporter. W ciągu miesiąca okaże się czy będzie w tej sprawie prokuratorskie śledztwo.

To nie jedyny incydent w ostatnim czasie z udziałem kościerskich policjantów. Pod koniec czerwca na ulicy Skłodowskiej doszło do kolizji, w której uczestniczył radiowóz. Pojazd najechał na tył jadącego przed nim samochodu, ale winą za kolizję policjanci obarczyli kierującą autem. Kobieta została ukarana 500-złotowym mandatem i 6 punktami karnymi. Pani Michalina potwierdziła, że wyjechała z drogi podporządkowanej, a radiowóz jechał z przeciwka, ale nie na sygnale. Jej zdaniem był jednak daleko i dlatego bezpiecznie zdołała wjechać na drogę z pierwszeństwem przejazdu. W rozmowie z reporterem Radia Gdańsk przyznała, że nie czuje się winna, bo, jak tłumaczyła, to policjanci najechali dokładnie na tył jej samochodu.

Jak nieoficjalnie ustalił reporter Radia Gdańsk kolizję obsługiwał policjant z drogówki, który kilka godzin później został przyłapany w komendzie na spożywaniu alkoholu. Jest zawieszony i toczy się przeciwko niemu postępowanie dyscyplinarne.

ga/mmt

Tagi: Kościerzynapolicja

REKLAMA

NAJNOWSZE

Na zdjęciu wiceminister infrastruktury Piotr Malepszak i wiceminister Arkadiusz Marchewka
Kociewie

Pociągi do Tczewa pojadą 200 km/h. Zaczyna się budowa nowego toru

Zaczynają się prace związane z rozbudową linii kolejowej...

Anna Kobryń
26 czerwca 2026 - 16:46
Widok z góry na zbliżenie tymczasowej blokady na nowo wybudowanym odcinku drogi ekspresowej S6. Na obu jezdniach ustawiono metalowe zapory oraz pionowe, biało-czerwone pachołki ostrzegawcze uniemożliwiające ruch. Na lewym pasie stoi biały furgon techniczny z otwartymi drzwiami kabiny, policyjny motocykl oraz jedna osoba w ciemnym ubiorze. Na prawej jezdni, tuż przy barierze energochłonnej oddzielającej kierunki ruchu, zaparkowany jest drugi policyjny motocykl, a obok niego stoją dwie osoby. W oddali, za blokadą, lewym pasem jedzie inny biały samochód dostawczy. Po obu stronach trasy rozciągają się zielone pola uprawne, a na horyzoncie widoczna jest farma wiatrowa z białymi wiatrakami pod błękitnym niebem
Słupsk

Ze Szczecina do Trójmiasta w trzy godziny. Trasą Kaszubską pojechali pierwsi kierowcy [FILM]

Drogowcy dopuścili do ruchu ostatni odcinek drogi ekspresowej...

Piotr Puchalski
26 czerwca 2026 - 16:11
Firmy Orlen i Naftogaz zawarły porozumienie podczas Konferencji na rzecz Odbudowy Ukrainy w Gdańsku
Trójmiasto

Wsparcie odbudowy Ukrainy. Orlen i Naftogaz podpisały porozumienia

Szefowie Orlen, PGE, Enei i Taurona podpisali list...

Martyna Krawcewicz
26 czerwca 2026 - 14:24

ZOBACZ TAKŻE

Zatrzymany mężczyzna po bójce kibiców, do której doszło po meczu Gromu Nowy Staw z Polonią Chodzież
Powiśle

Pierwsze zatrzymania po bójce kibiców na stadionie w Nowym Stawie

2026-06-26
Radiowóz, bez włączonych sygnałów uprzywilejowania, wyprzedza kolumnę pojazdów
Kaszuby

Radiowóz wyprzedzał „na trzeciego”. Policjant z Człuchowa ukarany

2026-06-22
Policyjne samochody blokują ucieczkę BMW, za którego kółkiem siedział pijany kierowca
Słupsk

Pijany kierowca BMW pędził w terenie zabudowanym 110 km/h

2026-06-17
Nawigacja
  • O nas
  • Dziennikarze
  • 80 lat Radia Gdańsk
  • Reklama
  • BIP
  • Kontakt
  • Ramówka Radia Gdańsk
  • Częstotliwości
  • Patronaty
  • Polecamy
  • Abonament
  • Polityka prywatności

Dotacja celowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z art.31. ust.2. ustawy o radiofonii i telewizji.

© 2025 - Radio Gdańsk

SKRZYNKA24
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
*
Wczytywanie
Brak wyników
Pokaż wszystko
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Słuchaj on-line

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.