Słuchaj on-line
Radio Gdańsk
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Brak wyników
Pokaż wszystko
Radio Gdańsk
Brak wyników
Pokaż wszystko

Odpowiedział na apel policji i wpadł. Nadal brak wyroku w sprawie rowerzysty, który chciał pomóc funkcjonariuszom

20 sierpnia 2015 14:07
w Wiadomości
A A

Wciąż nie ma wyroku w sądowej batalii pomiędzy policją, a rowerzystą, który… chciał jej pomóc. Sprawa przedłuża się w nieskończoność. W czwartek nie udało się zakończyć procesu w sprawie rowerzysty, który w zeszłym roku nagrał pirata drogowego na ulicy Chwarznieńskiej w Gdyni. Policja chciała ukarać także autora filmu twierdząc, że jechał zbyt daleko od krawężnika. Na rozprawie nie stawił się jednak ostatni świadek.

Autor filmu Krzysztof Kęsik nie ukrywa, że ta prosta sprawa zaczyna w jego opinii rozciągać się do absurdalnych rozmiarów. – Mogłaby się zakończyć, gdyby policjanci nie starali się tak bardzo, aby mnie skazać. Zawiodłem się na policji, która brnie w tę sprawę marnując mój czas i publiczne pieniądze, mówił w czwartek Kęsik.

Z kolei jego adwokat Tomasz Złoch zwracał uwagę, że to Sąd Okręgowy wcześniej – rozpatrując zasadność policyjnej apelacji – nakazał Sądowi Rejonowemu, do którego potem sprawa wróciła, powołanie biegłego, który miał ustalić, jak daleko od krawędzi jezdni jechał autor nagrania. Problem w tym, że sąd pierwszej instancji… w ogóle nie rozpatrywał
tego, o co początkowo wnosiła policja. Kęsik został uniewinniony, ponieważ nie udało się udowodnić, że to on jechał rowerem.

– Teraz mamy taką sytuację, że będziemy zastanawiać się jak daleko autor nagrania jechał od krawędzi jezdni, podczas gdy nie mamy pewności, kto nim był i prawdopodobnie jest to niemożliwe do udowodnienia, mówił Złoch.

Ponad roku temu Krzysztof Kęsik odpowiedział na apel policji o przesyłanie nagrań z piratami drogowymi i sam stał się ofiarą swojej obywatelskiej postawy. Policja ukarała pirata drogowego, którego nagrał, ale mandat chciała nałożyć też na autora filmu przekonując, że jechał zbyt daleko od krawężnika. Sąd pierwszej instancji podejrzanego Krzysztofa Kęsika uniewinnił, ale policja od wyroku się odwołała. Była szansa, że apelacja zakończy się podczas czwartkowej rozprawy, ale nie stawił się ostatni świadek. Poza tym sąd zażądał od biegłego z zakresu ruchu drogowego, by ten przedstawił swoją opinię na piśmie. Miał on wyjaśnić, czy rowerzysta rzeczywiście jechał zbyt daleko od krawężnika.

Kolejna odsłona tej trwającej już ponad rok batalii policji z rowerzystą we wrześniu.

sp/mar

Tagi: policjaprokuraturarower

REKLAMA

NAJNOWSZE

Na zdjęciu wiceminister infrastruktury Piotr Malepszak i wiceminister Arkadiusz Marchewka
Kociewie

Pociągi do Tczewa pojadą 200 km/h. Zaczyna się budowa nowego toru

Zaczynają się prace związane z rozbudową linii kolejowej...

Anna Kobryń
26 czerwca 2026 - 16:46
Widok z góry na zbliżenie tymczasowej blokady na nowo wybudowanym odcinku drogi ekspresowej S6. Na obu jezdniach ustawiono metalowe zapory oraz pionowe, biało-czerwone pachołki ostrzegawcze uniemożliwiające ruch. Na lewym pasie stoi biały furgon techniczny z otwartymi drzwiami kabiny, policyjny motocykl oraz jedna osoba w ciemnym ubiorze. Na prawej jezdni, tuż przy barierze energochłonnej oddzielającej kierunki ruchu, zaparkowany jest drugi policyjny motocykl, a obok niego stoją dwie osoby. W oddali, za blokadą, lewym pasem jedzie inny biały samochód dostawczy. Po obu stronach trasy rozciągają się zielone pola uprawne, a na horyzoncie widoczna jest farma wiatrowa z białymi wiatrakami pod błękitnym niebem
Słupsk

Ze Szczecina do Trójmiasta w trzy godziny. Trasą Kaszubską pojechali pierwsi kierowcy [FILM]

Drogowcy dopuścili do ruchu ostatni odcinek drogi ekspresowej...

Piotr Puchalski
26 czerwca 2026 - 16:11
Firmy Orlen i Naftogaz zawarły porozumienie podczas Konferencji na rzecz Odbudowy Ukrainy w Gdańsku
Trójmiasto

Wsparcie odbudowy Ukrainy. Orlen i Naftogaz podpisały porozumienia

Szefowie Orlen, PGE, Enei i Taurona podpisali list...

Martyna Krawcewicz
26 czerwca 2026 - 14:24

ZOBACZ TAKŻE

Zatrzymany mężczyzna po bójce kibiców, do której doszło po meczu Gromu Nowy Staw z Polonią Chodzież
Powiśle

Pierwsze zatrzymania po bójce kibiców na stadionie w Nowym Stawie

2026-06-26
Radiowóz, bez włączonych sygnałów uprzywilejowania, wyprzedza kolumnę pojazdów
Kaszuby

Radiowóz wyprzedzał „na trzeciego”. Policjant z Człuchowa ukarany

2026-06-22
Policyjne samochody blokują ucieczkę BMW, za którego kółkiem siedział pijany kierowca
Słupsk

Pijany kierowca BMW pędził w terenie zabudowanym 110 km/h

2026-06-17
Nawigacja
  • O nas
  • Dziennikarze
  • 80 lat Radia Gdańsk
  • Reklama
  • BIP
  • Kontakt
  • Ramówka Radia Gdańsk
  • Częstotliwości
  • Patronaty
  • Polecamy
  • Abonament
  • Polityka prywatności

Dotacja celowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z art.31. ust.2. ustawy o radiofonii i telewizji.

© 2025 - Radio Gdańsk

SKRZYNKA24
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
*
Wczytywanie
Brak wyników
Pokaż wszystko
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Słuchaj on-line

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.