Słuchaj on-line
Radio Gdańsk
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Brak wyników
Pokaż wszystko
Radio Gdańsk
Brak wyników
Pokaż wszystko

Zero tolerancji dla przestępców i maksymalne bezpieczeństwo dla mieszkańców i turystów. Sopot gotowy do sezonu

11 maja 2016 09:08
w Wiadomości
A A

Zero tolerancji dla dilerów narkotykowych, wandalizmów, chuligańskich wybryków i sprawców uciążliwych wykroczeń – sopocka policja jest już gotowa do zbliżającego się sezonu.

W tym roku w mieście działać będzie nieetatowy zespół wywiadowców prewencji. Młodzi policjanci ubrani po cywilnemu będą mieli większe szanse na wytropienie przestępców.

MŁODZI POLICJANCI WTOPIĄ SIĘ W TŁUM

– To mają być głównie młodzi policjanci, którzy pracować będą przede wszystkim na trzeciej zmianie. Będą chodzić po cywilnemu, wtapiać się w tłum. Sami będą decydować, o której przychodzić do pracy. Będą mieli pełne zaufanie przełożonych, by swoje zadania wykonywać jak najlepiej – wyjaśnia Piotr Bolin komendant sopockiej policji.

– Będą mieli kilka zadań. Zero tolerancji dla zachowań chuligańskich, dla aktów wandalizmów. Po drugie, wyłapywanie uciążliwych wykroczeń, takich jak: bicie szkła, hałasowanie, zaśmiecanie miasta. Trzecia sprawa to przestępczość narkotykowa. Nastawiamy się nie tylko na tych, którzy posiadają nielegalne środki, bo to często są ofiary, lecz przede wszystkim na wyłapywanie dilerów – dodaje.

DODATKOWE 100 TYSIĘCY NA DZIAŁALNOŚĆ POLICJI

Miasto przekazało dodatkowe 100 tysięcy złotych na działalność policji. – Pieniądze te przeznaczone zostaną na prewencję w całym kurorcie – mówi Jacek Karnowski, prezydent Sopotu. – Kupujemy więcej patroli w tych miejscach, gdzie jest więcej ludzi, a to z tego powodu, żeby dzielnicowi mogli wykonywać swoje obowiązki w rejonie i żeby bezpieczeństwo w głównych miejscach turystycznych w kurorcie nie odbywało się kosztem bezpieczeństwa mieszkańców – dodaje.

Tego oczekiwali zresztą sami sopocianie. Mówili o tym często podczas konsultacji, jakie w ostatnich miesiącach prowadzone były z przedstawicielami policji.

SOPOT WZBOGACI SIĘ O MOBILNY KOMISARIAT

Na każdej służbie bezpieczeństwa w mieście pilnować będzie dodatkowych 20 policjantów z Komendy Wojewódzkiej Policji, którzy wzmocnią sopockie służby. Prezydent kurortu zapowiedział też, że w tym sezonie nie będzie w Sopocie niebiletowanych imprez masowych.

Z kolei w Dolnym Sopocie pojawią się policjanci na rowerach i na motorach, by łatwiej było im się poruszać po wąskich, czasami nieprzejezdnych uliczkach miasta.

Sopot wzbogaci się też o mobilny komisariat, jednak – w związku z opóźnieniem w przetargu Komendy Głównej Policji – pojawi się on w mieście prawdopodobnie dopiero pod koniec wakacji.

Ewelina Potocka/puch

Tagi: policjaSopot

REKLAMA

NAJNOWSZE

Dar Młodzieży cumuje w cumuje w Norfolk. Jednostkę odwiedza amerykańska Polonia
Wiadomości

Amerykańska Polonia odwiedza Dar Młodzieży. Ostatnie dni żaglowca w Norfolk [ZDJĘCIA]

Dar Młodzieży, statek szkolny Uniwersytetu Morskiego, cumuje od...

a.maszota
21 czerwca 2026 - 22:47
Na zdjęciu dentysta sprawdza uzębienie dziecka
Kaszuby

Darmowy dentysta dla uczniów chojnickich podstawówek

Od 1 września uczniowie wszystkich szkół podstawowych w...

Adrian Kasprzycki
21 czerwca 2026 - 20:17
Eliza Zeidler
Wiadomości

Gościem Radia Gdańsk będzie Eliza Zeidler, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych

Gość: Eliza Zeidler, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów...

Adrian Kasprzycki
21 czerwca 2026 - 19:33

ZOBACZ TAKŻE

Plaża w Sopocie. Tłumy ludzi korzystają z upałów
Trójmiasto

Zdążyli przed załamaniem pogody. Tłumy turystów na plaży w Sopocie

2026-06-21
Marzena Bakowska oraz Krzysztof Szczepaniak, Aleksandra Głogowska i Iwona Rusek, którzy opowiadają w audycji, jak powstaje słuchowisko
Salon Artystyczny

Jak skraść serce i ucho słuchaczy słuchowisk? Rozmowa z autorką tekstów, reżyserką i aktorem na festiwalu Dwa Teatry

2026-06-21
Danuta Stenka i Andrzeja Seweryna siedzących obok siebie w jasnych fotelach podczas gali Festiwalu „Dwa Teatry”. Oboje są odwróceni do siebie profilami, patrzą sobie głęboko w oczy i ciepło się uśmiechają. Danuta Stenka, mająca krótkie, ciemne włosy i ubraną elegancką, czarną kreację bez rękawów, delikatnie trzyma lewą dłoń na policzku Andrzeja Seweryna, a prawą dłonią ściska jego rękę. Andrzej Seweryn – z półdługimi, siwymi włosami, w okularach w ciemnych oprawkach i ciemnej marynarce z poszetką – patrzy na nią z widocznym wzruszeniem. Na pierwszym planie, u dołu kadru, widoczne są bukiety różowych piwonii. Tło jest jednolite, w jasnoniebieskim odcieniu
Kultura

Danuta Stenka i Andrzej Seweryn laureatami Wielkich Nagród 25. Festiwalu „Dwa Teatry”

2026-06-20
Nawigacja
  • O nas
  • Dziennikarze
  • 80 lat Radia Gdańsk
  • Reklama
  • BIP
  • Kontakt
  • Ramówka Radia Gdańsk
  • Częstotliwości
  • Patronaty
  • Polecamy
  • Abonament
  • Polityka prywatności

Dotacja celowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z art.31. ust.2. ustawy o radiofonii i telewizji.

© 2025 - Radio Gdańsk

SKRZYNKA24
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
*
Wczytywanie
Brak wyników
Pokaż wszystko
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Słuchaj on-line

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.