Turcy z Izmiru pedałują lepiej niż gdańszczanie, ale i tak Gdańsk zostaje najbardziej rowerowym miastem Europy

najbardziej rowerowe miasto 715

Turecki Izmir zwycięzcą tegorocznego pojedynku rowerzystów European Cycling Challenge. Gdańsk po dwóch wygranych z rzędu jest na drugim miejscu podium, ale za to zwyciężył w innej kategorii.

Przez cały maj w europejskich miastach trwały zawody na liczbę przejechanych kilometrów. By zostać zawodnikiem wystarczyło zarejestrować się w specjalnej aplikacji. Rowerzyści z Izmiru nakręcili 855 tysięcy kilometrów. Gdańszczanom, zabrało do tego wyniku 23 i pół tysiąca kilometrów. Nasza drużyna liczyła ponad 5000 osób.

GDAŃSK WYGRYWA PO RAZ KOLEJNY

W rywalizacji wzięły udział 52 miasta. 3 miejsce zajęła Bydgoszcz, 4 – Warszawa. Gdynia na 21 miejscu.

Co ważne w przeliczeniu przejechanych kilometrów na 1000 mieszkańców najbardziej rowerowym miastem po raz kolejny został… Gdańsk.

W ZMAGANIACH FIRM LPP SA PRZED LOTOSEM

W zmaganiach firm wygrała LPP SA. Dotąd prym wiodła Grupa Lotos. European Cycling Challenge organizowana jest przez Bolonię od 6 lat.

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronie organizatora >>> TUTAJ.