Młodzi biegacze z Prabut w czołówce województwa. Walka o podium trwała do ostatniej sekundy

witekbiegi

Na Arenie Toruń odbył się trzeci Mityng Pamięci Ireny Szewińskiej oraz Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Młodzików U-16. Bardzo dobrze wypadli w nich młodzi sportowcy z Prabut.

W biegu 14-latków Zuzanna Zielińska na dystansie 600 metrów zajęła siódmą lokatę. W zmaganiach wzięły udział 62 zawodniczki. Zuzanna ustanowiła swój nowy rekord życiowy – 1.49.36. Do pozycji medalowej zabrakło jej jedynie trzech sekund.

ZMAGANIA DO SAMEGO KOŃCA

Po rywalizacji dzieci nadszedł czas na młodzików i młodziczki. Najpierw wystartowały dziewczęta. W pierwszej serii pobiegły Wiktoria Krysiak, Natalia Proć i Antonina Kil. Bieg do samego końca toczył się pod dyktando dziewczyn z Prabut i rozegrał się na finiszu. Najlepszą biegaczką województwa pomorskiego na dystansie 1 000 metrów okazała się Wiktoria, która minimalnie wyprzedziła drugą na mecie Natalię Proć o 0,32 sekundy. Antonina Kil była 13., ale trzeba pamiętać, że wróciła ona niedawno na bieżnię po kontuzji i kwarantannie.

(Fot. Prabuty.pl)

Po kontuzji do startów wrócił również Dominik Wróblewski, który w biegu na 600 metrów w kategorii 16-latków zajął 19. miejsce. W biegu młodziczek na 1 000 metrów wzięła udział Kamila Chmielecka, która zajęła 19 miejsce.