Posłuży im do ratownictwa technicznego i patrolowania wałów. OSP z Gronowa Elbląskiego otrzymała nowy samochód

Służba Więzienna z Gdańska podarowała samochód Ochotniczej Straży Pożarnej w Gronowie Elbląskim. – To auto spadło nam z nieba – mówił wójt.

13 lat i nieco ponad 80 tysięcy przebiegu ma samochód dostawczy, który został przekazany przez Areszt Śledczy w Gdańsku Ochotniczej Straży Pożarnej w Gronowie Elbląskim.

Kluczyki do samochodu przekazał wójtowi Marcinowi Ślęzakowi płk. Artur Król, dyrektor Aresztu Śledczego w Gdańsku.
– Przez ostatnie lata auto służyło w gdańskim areszcie śledczym. W związku z zakupami nowych pojazdów, bus nie był już potrzebny w naszej jednostce. Jego dobry stan umożliwi strażakom ochotnikom korzystanie z niego jeszcze przez wiele lat – zapewnił ppłk Adam Poćwiardowski, Zastępca Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Gdańsku.

POJAZD W DOBRYCH RĘKACH

– OSP w Gronowie Elbląskim to jedna z najaktywniejszych jednostek straży pożarnej w powiecie elbląskim. Wóz z pewnością będzie dobrze wykorzystywany, wzmocni działania grupy i pozostanie w rękach ludzi, dla których działania na rzecz ratowania zdrowia i życia ludzkiego to nie tylko obowiązek, ale przede wszystkim wielka pasja – podkreślił Michał Gzowski z Ministerstwa Sprawiedliwości.

Z prezentu dla strażaków cieszą się władze samorządowe Gronowa Elbląskiego. – Auto spadło nam jak z nieba. Od pewnego czasu poszukiwaliśmy samochodu dla OSP w Gronowie Elbląskim, który służyłby w pionie ratownictwa technicznego oraz do patrolowania wałów. Nasza gmina leży w specyficznym miejscu – centrum Żuław. Z jednej strony na terenach zalewowym, z drugiej zaś przy często uczęszczanej trasie Malbork-Elbląg – podkreślił wójt Marcin Ślęzak.

 

Witold Chrzanowski/ap

Komentarze


Zwiększ tekstZmniejsz tekstCiemne tłoOdwrócenie kolorówResetuj