Nieudana inauguracja roku Trefla. Gdańszczanie drugi raz w sezonie przegrali z GKS-em Katowice

Nie uda?a si? siatkarzom Trefla inauguracja 2022 roku i rewan? za pora?k? w pierwszej kolejce z GKS-em Katowice. Gda?szczanie nie potrafili znale?? sposobów na liderów zespo?u rywali, a w swoich szeregach jasnych postaci im brakowa?o. Ostatecznie przegrali 1:3 (23:25, 25:23, 13:25, 23:25).
Gda?szczanie mecz rozpocz?li z du?? energi?, nakr?cali si? po udanych akcjach, ale nie potrafili wysokiego poziomu utrzyma?. Budowali niewielk? przewag? i w?a?ciwie od razu j? trwonili. Najlepszy moment zanotowali w po?owie seta, wychodz?c na prowadzenie 15:12, ale chwil? pó?niej by?o ju? 15:16. Ko?cówka nale?a?a do go?ci, a konkretnie Tomasa Rousseaux. To on by? bohaterem ostatnich dwóch akcji od stanu 23:23. Trefl móg? jeszcze obroni? pi?k? setow?, ale nie potrafi? przebi? si? przez blok rywali. Kontra by?a skuteczna, GKS Katowice wygra? parti? 25:23.

Trefl problemy mia? te? w drugiej partii, ale tym razem w ko?cówce wykorzysta? s?abszy moment jednego z liderów rywali, Jakuba Jarosza. Atakuj?cego najpierw uda?o si? zablokowa? przy stanie 21:22, a pó?niej on sam pomyli? si?, kiedy GKS broni? pi?ki setowej. Wcze?niej bardzo wa?n? rol? odegra? Mateusz Mika, który dwoi? si? i troi? na parkiecie. Niestety dla gospodarzy, momentami wygl?da?o to tak, jakby sam walczy? o punkty. Cel zosta? osi?gni?ty, Trefl wygra? 25:23 i doprowadzi? do remisu.

DEKLASACJA

Nie by?o Trefla na parkiecie w trzeciej partii. Katowiczanom wychodzi?o wszystko, gda?szczanom – w?a?ciwie nic. Wynik mówi o tym secie wszystko. Gospodarze zostali zdeklasowani, przegrywaj?c 13:25.

Do rywalizacji Trefl wróci? w czwartym secie, ale je?eli kto? dyktowa? warunki, to dalej by? to zespó? go?ci. Bardzo dobrze wygl?da? Jarosz, jeszcze lepiej prezentowa? si? Rousseaux. Gda?szczanom momentami takich liderów brakowa?o. Widoczna by?a absencja Mariusza Wlaz?ego i wyra?nie gorszy dzie? Bart?omieja Lipi?skiego. Przewaga go?ci nie by?a wielka, ale wystarczy?a, by zdoby? komplet punktów, znów rozstrzygaj?c losy seta w ko?cówce. Tym razem do przewagi 26:24, w ostatniej akcji atakuj?c przez ?rodek.

To dziewi?ta pora?ka Trefla w tym sezonie, gda?szczanie maj? na koncie te? 4 zwyci?stwa i zajmuj? 10. pozycj? w tabeli PlusLigi.