Kolejny mecz z czołowym rywalem, kolejna porażka „do zera”. Trefl bez punktów wraca z Zawiercia

Nie by?o sensacji w Zawierciu. Trefl postawi? si? Aluronowi CMC Warcie w trzecim secie, ale niewiele by? w stanie wskóra?. Gda?scy siatkarze przegrali 0:3 (19:25, 16:25, 22:25).
Zagrywka to w m?skiej siatkówce element fundamentalny. Od niego wszystko si? zaczyna. Dlatego je?eli w polu serwisowym zespó? nie funkcjonuje, trudno my?le? o wygrywaniu setów. A w pierwszej partii meczu w Zawierciu Trefl zagrywk? sam sobie szkodzi?. Osiem b??dów, a do tego bardzo dobra dyspozycja rywali w tym elemencie sprawi?o, ?e Aluron CMC Warta spokojnie wygra?a otwieraj?cy set 25:19. Paradoksalnie gda?szczanie byli w ataku du?o skuteczniejsi (74% do 56% gospodarzy), ale sami pope?nili po prostu zbyt du?o b??dów w innych elementach.

Treflowi ognia zabrak?o w drugim secie. Siatkarze Micha?a Winiarskiego nie ryzykowali ju? na zagrywce i rzeczywi?cie pope?nili mniej b??dów, ale przez to komfort w rozegraniu i ataku mieli gospodarze. Trefl w tej partii nie zdoby? ani jednego punktu przy w?asnej zagrywce. Aluron CMC Warta takich problemów nie mia?a, wywalczy?a osiem „oczek” przy swoim serwisie. Dzi?ki temu spokojnie wygra?a 25:16.

UDA?O SI? POWALCZY?

Wyzwanie Trefl rzuci? zawiercianom w trzecim secie. Uda?o si? zdoby? kilka punktów przy swoim serwisie, atak dalej dobrze funkcjonowa?, podobnie przyj?cie. To wszystko wystarczy?o jednak tylko do tego, ?eby zbli?y? si? do rywali, ale ju? nie, ?eby ich przeskoczy?. Set wymkn?? si? Treflowi w jednym ustawieniu. Od 14:14 gda?szczanie stracili trzy punkty z rz?du i cho? strat? byli jeszcze w stanie zminimalizowa?, to do remisu ju? nie doprowadzili. Co gorsza, w ostatniej akcji spotkania kontuzji dozna? Pablo Crer. Spadaj?c na ziemi? Argenty?czyk trafi? w stop? Kewina Sasaka i noga ?rodkowego nienaturalnie wygi??a si? w stawie kolanowym.

KLUCZOWE TYGODNIE

Trefl po raz kolejny w tym sezonie musia? uzna? wy?szo?? rywala z czo?ówki, po raz kolejny przegra? równie? w trzech setach. Gda?szczanie w ligowej tabeli zajmuj? 11. miejsce, a teraz czeka ich najwa?niejsza faza rundy rewan?owej. Zmierz? si? z Cuprum Lubin (dwukrotnie, bo tak?e w Pucharze Polski), Cerrad Enea Czarnymi Radom i Stal? Nysa. Te mecze prawdopodobnie oka?? si? kluczowe w kontek?cie tego, na którym miejscu Trefl b?dzie finiszowa?, bo nast?puj?ca po nich seria gier z czo?ówk? mo?e znów okaza? si? seri? pora?ek.