Pomorscy samorządowcy wspólnie apelują do prezydenta Karola Nawrockiego w spawie ustawy metropolitalnej dla Pomorza. Przygotowane przez Sejm i Senat przepisy mają dać samorządom regionu docelowo pół miliarda złotych rocznie, między innymi na integrację transportu.
Ustawa czeka już tylko na podpis głowy państwa. Jak mówi Michał Glaser, prezes Obszaru Metropolitalnego Gdańsk Gdynia Sopot, list podpisało 61 zrzeszonych w nim samorządowców.

– W ubiegłym tygodniu 61 samorządów napisało też listy indywidualne, podkreślające, jak ważna ta ustawa jest dla Ostaszewa, jak ważna ta ustawa jest dla Sztutowa czy gminy wiejskiej Wejherowo. W dzisiejszym liście podkreślamy natomiast, że to jest naprawdę ponad półtora miliona stałych mieszkańców, dodatkowo dziesiątki tysięcy studentów i miliony turystów, którym ta ustawa naprawdę odmieni życie – tłumaczy.
„WALCZYMY DLA MIESZKAŃCÓW”
Na zaufanie prezydenta liczy także Mariola Zmudzińska, burmistrz Żukowa.
– Ważne jest dla nas, żeby pan prezydent zaufał nam, zaufał samorządowcom, ale również biznesowi, a przede wszystkim zadziałał na rzecz mieszkańców, bo to o nich przede wszystkim walczymy – podkreśla.

Podobny list z apelem do Karola Nawrockiego wystosowali przedstawiciele Metropolii Górnośląsko-Zagłębiowskiej.
Sebastian Kwiatkowski/aKa








