Słuchaj on-line
Radio Gdańsk
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Brak wyników
Pokaż wszystko
Radio Gdańsk
Brak wyników
Pokaż wszystko

Remont zniszczonych wiat, ławek i stołów. Nadleśnictwo Elbląg przygotowuje się do sezonu

30 marca 2022 08:32
w Elbląg
A A
Zdjęcie ilustracyjne (Fot. Pixabay)

Zdjęcie ilustracyjne (Fot. Pixabay)

W Nadleśnictwie Elbląg trwają przeglądy i remonty obiektów turystycznych, takich jak miejsca postoju pojazdów, wiaty, ławki, płotki czy miejsca palenia ognia. Infrastruktura musi być odnawiana, ponieważ wiaty, ławki i stoły są dewastowane albo rozkradane.

Rzecznik prasowy Nadleśnictwa Elbląg Jan Piotrowski wyjaśnił, że wszystkie elementy drewnianych obiektów turystycznych są corocznie impregnowane po to, aby dłużej służyły wypoczywającym.

– Niemal regularnie dewastowane są ławki i stoły w Jeleniej Dolinie czy wiaty i ławki w Kadynach. Już w 2022 r. złamana i przewrócona została wiata na punkcie widokowym w Suchaczu. Natomiast w Stobojach po zamontowaniu nowych ławek i stołów, następnego dnia turyści już ich nie zastali, bo zostały ukradzione – powiedział rzecznik.

ZLIKWIDUJĄ NIEKTÓRE WIATY

W tym roku po przeglądzie infrastruktury turystycznej zapadła decyzja o likwidacji wiat i stołów w czterech miejscach postoju pojazdów: w miejscowości Stoboje, przy leśniczówce Dąbrowa i przy tak zwanych krzyżówkach w Kadynach. W tych lokalizacjach nadal będzie można parkować samochody. W Rangórach zostaną usunięte wiaty i miejsca do parkowania, a ławeczki zostaną przeniesione w okolicę zatoczki naprzeciwko domu pomocy społecznej.

Niedługo leśnicy planują wymianę zniszczonych elementów i impregnację wieży na górze Pirata, która została zbudowana przez Nadleśnictwo Elbląg we współpracy ze Stowarzyszeniem Drapolicz i służy do obserwowania migrujących ptaków. Zaplanowane prace również zostaną wykonane dzięki współpracy obu instytucji.

PRZEGLĄD OBIEKTÓW I SZLAKÓW

Podobne prace nadleśnictwo zaplanowało także dla wieży obserwacyjnej na Wielbłądzim Garbie znajdującym się bliżej Krynicy Morskiej. Leśnicy, razem z mieszkańcami wsi Suchacz, pracują również nad rozwiązaniem dla zniszczonej wiaty na punkcie obserwacyjnym Carla Pudora.

– Oprócz obiektów przeglądamy także szlaki turystyczne, a następnie będziemy usuwali drzewa zagrażające upadkiem na szlak, lub te, które już na nich leżą. Wkrótce rozpocznie się także naprawa na uszkodzonym odcinku trasy rowerowej, na Mierzei Wiślanej, w okolicy miejscowości Stegna – dodał.

LEŚNICY PROSZĄ O ROZWAGĘ

– Sezon turystyczny dopiero przed nami. Mamy nadzieję, że naprawione i zaimpregnowane obiekty będą służyły zarówno mieszkańcom, jak i turystom. Prosimy o rozważne korzystanie z obiektów i szlaków turystycznych. Na tablicach znajdują się czerwone naklejki, na których odnaleźć można informację o tym, jak wezwać pomoc i jak odnaleźć konkretne miejsce, w którym się turyści się znajdują – wskazał Piotrowski.

Leśnicy przypominają także o możliwości korzystania z aplikacji mBDL z mapami lasów, dzięki której będzie łatwiej odnaleźć się w lesie. Zachęcają także do odkrywania lasów Wysoczyzny Elbląskiej przy pomocy aplikacji mobilnej „Kraina Buka”, za pośrednictwem której do czerwca można wziąć udział w konkursie z nagrodami.

PAP/ua

Tagi: dewastacjaElblągnadleśnictworemont

REKLAMA

NAJNOWSZE

Kasa biletowa w Sopot Centrum
Trójmiasto

Na parkingu podziemnym przy Sopot Centrum będzie można płacić kartą. Kierowcy czekali na to 10 lat

Pod koniec sierpnia zostanie wprowadzona płatność bezgotówkowa za...

Anna Kobryń
24 czerwca 2026 - 16:38
Konferencja Greenpeace w Gdańsku dot. bezpieczeństwa energetycznego
Trójmiasto

Wojenne lekcje z Ukrainy. Nowy raport Greenpeace ostrzeżeniem dla Polski

Z apelem o rozproszenie źródeł energii zwrócili się...

Adrian Kasprzycki
24 czerwca 2026 - 16:19
Donald Tusk, Trasa Kaszubska
Kaszuby

Donald Tusk przetestował Trasę Kaszubską. Tak zachwalał nowy odcinek S6 [FILM]

W najbliższy piątek kierowcy przejadą ponad 40-kilometrowym odcinkiem...

Adrian Kasprzycki
24 czerwca 2026 - 15:47

ZOBACZ TAKŻE

Zespół Pieśni i Tańca „Krëbane” i Teatr Obrzędu Ludowego „Zaboracy”
Kaszuby

Pół wieku tradycji ścinania kani. Mieszkańcy gminy Brusy hucznie świętowali

2026-06-24
Oskarżony podczas odczytywania wyroku
Słupsk

Dziewięć lat pozbawienia wolności. Słupski sąd skazał gwałciciela-recydywistę

2026-06-24
Mural w Słupsku upamiętniający sanitariuszki II Wojny Światowej
Słupsk

Upamiętnienie sanitariuszek II wojny światowej. W Słupsku powstał nowy mural

2026-06-24
Nawigacja
  • O nas
  • Dziennikarze
  • 80 lat Radia Gdańsk
  • Reklama
  • BIP
  • Kontakt
  • Ramówka Radia Gdańsk
  • Częstotliwości
  • Patronaty
  • Polecamy
  • Abonament
  • Polityka prywatności

Dotacja celowa z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego zgodnie z art.31. ust.2. ustawy o radiofonii i telewizji.

© 2025 - Radio Gdańsk

SKRZYNKA24
Aby wypełnić ten formularz, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce.
*
Wczytywanie
Brak wyników
Pokaż wszystko
  • Wiadomości
    • Trójmiasto
    • Słupsk
    • Region
  • Sport
    • Wiadomości sportowe
    • Pomorze Biega i Pomaga
  • Audycje
  • Kultura
  • Atom na Pomorzu
  • Konkursy
  • RG Studio
    • Aktualności
    • Studio S-3
    • Studio S-4 Kameralne
    • Studio M-1 Masteringowe
    • Inne usługi
    • Historia
    • Galeria
    • Rezerwacja
    • Archiwum
  • Reklama
Słuchaj on-line

© 2026 JNews - Premium WordPress news & magazine theme by Jegtheme.