Sierleccy Czarni Słupsk niepokonani! Zwyciężyli z klubem Energa Kotwica Kołobrzeg

Grupa Sierleccy Czarni Słupsk samodzielnym liderem pierwszej ligi koszykówki. Słupszczanie pewnie pokonali klub Energa Kotwica Kołobrzeg, a dzięki porażce drużyny z Wałbrzycha w meczu z WKK Wrocław po czterech kolejkach Czarni są jedynym niepokonanym zespołem w tym sezonie.

Mecz z zespołem z Kołobrzegu gospodarze rozstrzygnęli w pierwszych dwóch kwartach. Pewnie wygrali pierwsze dziesięć minut 27-15 oraz drugą kwartę 30-16. Dużo mniej skutecznej zagrali w kwartach trzeciej i czwartej, zdobywając w sumie w drugiej połowie 25 punktów.

– Sam byłem niedawno zawodnikiem i wiem, jak to jest, kiedy masz przewagę trzydziestopunktową. Trudno się zmobilizować, a czasem i trenerowi trudno zmusić zawodników do maksymalnej koncentracji. Cieszy mnie to, jak zagraliśmy od początku, twardo postawiliśmy warunki. Mamy jeszcze sporo pracy, ale wygrali my czwarty mecz i muszę pochwalić moich zawodników – mówił po spotkaniu trener słupszczan Mantas Cesnauskis.

W połowie trzeciej kwarty jego zespół prowadził 69-33. Najwięcej, bo 17 punktów dla gospodarzy zdobył Piotr Śmigielski, który dołożył do tego trzy asysty i cztery zbiórki. Po 11 punktów zdobyli Pabian, Przyborowski i Kordalski, który miał też sześć asyst. 10 punktów zdobył Damian Pieloch, 9 Wojciech Wątroba, 7 Szymon Długosz, a 6 Błażej Kulikowski.