Gala Finałowa IX Pomorskiego Festiwalu Piosenki Marynistycznej „Marina 2023” w Kobylnicy

(Fot. organizatorzy)

W Sali Teatralnej Gminnego Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy odbyła się Gala Finałowa IX Pomorskiego Festiwalu Piosenki Marynistycznej „Marina 2023”.

Jury festiwalowe pracowało w składzie: Roman Seta (przewodniczący), Maciej Kozakiewicz, Robert Czerwiński oraz sekretarz Anna Bielecka.

W kategorii soliści młodsi pierwsze miejsce zajęła Nicol Jaśkowska z piosenką „Hej żeglujże żeglarzu” (SP 6 Słupsk, opiekun: Magdalena Kwidzińska), drugie przypadło Anu Tomaszewskiej za piosenkę „Bossanowa bosmanowa” (Katolicka SP Ziarno Słupsk, opiekun: Kamila Niemczycka).

W kategorii zespoły młodsze wygrało „Canto” (SP 11 Słupsk, opiekun Magdalena Kwidzińska) z utworem „Brzeg Nowej Szkocji” przed „Muszelkami” (SP 3 Ustka, opiekun Urszula Tamulis) za wykonanie utworu „Do zobaczenia na wodzie”.

(Fot. organizatorzy)

W kategorii soliści starsi pierwsze miejsce przypadło Blance Korniluk (SP 3 Ustka, op. U. Tamulis) z utworem „Sztorm”, a drugie Leonowi Pawlikowskiemu (SP 1 Ustka, op. Karina Werra) za piosenkę „Białe mewy”. Jury w tej kategorii przyznało trzy miejsca trzecie, zajęli je: Zofia Zaremba (Szkoła Muzyczna Słupsk, op. Aleksandra Cybula i Piotr Mach) z utworem „Przechyły”, Julia Trofimowicz (SP 3 Słupsk, op. Ewa Chowaniec) za wykonanie utworu „Po co mi to było” i Misheel Tomaszewska (Katolicka SP Świętej Rodziny z Nazaretu, op. K. Niemczycka) za utwór „Gdzie to siódme morze”. Ponadto Maja Janowicz (KSP Ziarno Słupsk, op. K. Niemczycka) za wykonanie piosenki „Perłowa łódź” otrzymała Nagrodę Specjalną Jury.

(fot. organizatorzy)

W kategorii zespoły starsze statuetka za pierwsze miejsce trafiła do duetu Blanka i Hanna (SP 3 Ustka, op. U. Tamulis) z utworem „Chcę żeglować”, statuetkę za drugie miejsce dostało trio „Błękitna apaszka” (KW 7 BOW Słupsk, op. Zbigniew Sawicki) z utworem „Szanta pasiastej skarpetki”. Statuetka za trzecie miejsce otrzymał zespół „Andante” (DK Ustka, op. Mariola Wólczyńska) z piosenką „Wróćmy na jeziora”.

Tradycją festiwalu są nagrody dla opiekunów, fundowane przez Prezydenta Miasta Słupska, Komisję Zakładową KNSZS „Solidarność ‘80” oraz Zarząd Oddziału Ligi Morskiej i Rzecznej. W tym roku otrzymali je: Magdalena Kwidzińska ze Słupska i Urszula Tamulis z Ustki.

(Fot. organizatorzy)

Patronat honorowy nad organizację tegorocznej edycji Festiwalu sprawowali: kpt. ż.w. dr Andrzej Królikowski, prezes Zarządu Głównego Ligi Morskiej i Rzecznej, Paweł Lisowski, starosta słupski i Leszek Kuliński, wójt gminy Kobylnica.

Współorganizatorami festiwalu byli: gmina Kobylnica, Centrum Kultury Powiatu Słupskiego oraz Pomorski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Słupsku. Instytucje partnerskie festiwalu to: miasto Słupsk, gmina Kępice, Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce, Spółdzielnia Socjalna „Razem”, Gminne Centrum Kultury i Promocji w Kobylnicy, Stowarzyszenie „Latarnik”, Centrum Usług Wspólnych w Kobylnicy i Szkoła Podstawowa nr 1 w Słupsku.

(Fot. organizatorzy)

Ponadto nagrody ufundowali m.in.: Kancelaria Prezydenta RP, Generalny Dowódca Rodzajów Sił Zbrojnych, gurmistrz Ustki, burmistrz Lęborka, Morska Jednostka Rakietowa w Siemirowicach, Pomorskie Towarzystwo Muzyczne „Makrofon”, Urząd Morski w Gdyni oraz armator Ustka – Travel S.C. i kapitan s/y „Gryfita”.

oprac. ar

Komentarze


Zwiększ tekstZmniejsz tekstCiemne tłoOdwrócenie kolorówResetuj