Budowa drogi Redzikowo – Jezierzyce ma zakończyć się w październiku. Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych Mariusz Ożarek, mówił w Studiu Słupsk o największych wyzwaniach związanych z inwestycją.
– To jest 9 km nowej trasy. Lada chwila przejdziemy na modernizację drugiej nitki w Redzikowie. Mieliśmy kłopoty z mostem, ale sprawa została rozwiązana. Nie chce obiecywać konkretnej daty, ale raczej otworzymy cały odcinek Redzikowo-Jezierzyce. Droga jest budowana w standardzie siedmiu metrów szerokości. Jeśli chodzi o ulicę Koszarową w Ustce to musieliśmy przeprojektować na potrzeby wojska rondo przy ulicy Wilczej w Ustce. Lada dzień zaczynamy też modernizację trzech kilometrów drogi w gminie Damnica obok nowego węzła S6 Budy. Mamy już wyłonionego wykonawcę i całość zostanie zrealizowana za 11,5 mln złotych – dodaje dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Słupsku.
Posłuchaj rozmowy:
Przemysław Woś/kp








